Piątek 26 kwietnia 2024

nakrętki_GKS
To tak niewiele dla każdego z nas, natomiast wspólnie możemy zrobić coś wielkiego. GKS "Bełchatów" S.A. zachęca do zbierania przez swoich kibiców nakrętek, dzięki którym będzie można pomóc 14-letniej bełchatowiance Amelii.

Górniczy klub z przyjemnością po raz drugi włączył się do realizowanej akcji zbierania plastikowych nakrętek mając już na tym polu pewne doświadczenie, ponieważ rok temu, także dzięki wsparciu kibiców, udało się pomóc Mateuszowi Więcławowi.
1
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Załoga Rowerowa „Zgrzyt” w sposób szczególny uczciła Dzień Samorządowca, organizując w tym dniu kolejny rajd z cyklu „Rowerem przez powiat”. Samorządowcy, ale również inni miłośnicy dwóch kółek m.in. mieszkańcy Bełchatowa, Kluk, Ras, Zelowa czy Domiechowic, w sumie 100 osób, ochoczo stawili się pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Bełchatowie w dniu 27 maja.
główne
Nauka i praca w Bełchatowie? To będzie możliwe dzięki podpisanemu dziś listowi intencyjnemu dotyczącego kształcenia i pracy dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. Ambitny plan samorządu powiatowego, Społecznej Akademii Nauk i szpitala wojewódzkiego zakłada odrodzenie tradycji kształcenia pielęgniarek w Bełchatowie i wyjście naprzeciw problemowi braku wykwalifikowanego personelu medycznego.

glowne
23 maja 2017r. w Warszawie podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo. Dwie osoby reprezentowały powiat bełchatowski. To Marcin Dłubakowski i Mateusz Słodkowicz, obaj z "Energetyka".
1
24 maja odbyła się XXXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące uchwały w sprawie powołania Członka Zarządu Powiatu w Bełchatowie – Wicestarosty oraz uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie.
PODZ glowne
Parada uliczna, występy artystyczne, konkursy, stoiska z ekologicznymi rozmaitościami złożą się na tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Ziemi. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia trwają od wielu tygodni.
ggg
W sobotę, 27 maja zapraszamy mieszkańców, a zwłaszcza radnych i pracowników instytucji samorządowych, na kolejny rajd powiatowy. Trasa wyprawy powiedzie po pięknych okolicach zbiorników wodnych w gminie Kluki.
IMG_2731
Akcja zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”, odbywająca się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, skierowana dla 14-letniej bełchatowianki, która wymaga kosztownej rehabilitacji, nie zakończy się jak wcześniej planowano w czerwcu tego roku. Okazało się, że sprzęt medyczny, który w wyniku zbiórki ma zostać zakupiony, jest dużo droższy niż pierwotnie zakładano.
nitka glowne
Bezpłatne dla mieszkańców warsztaty z rozwoju osobistego proponuje Fundacja Rozwoju "Nitka". Cykl sześciu kilkugodzinnych spotkań rozpocznie się w czerwcu. Inicjatywę wspiera finansowo budżet powiatu.
główne
Do zaszczytnego grona osób i instytucji uhonorowanych medalem „Pro patria” dołączyło Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie. O to wyjątkowe wyróżnienie dla szkoły wystąpił starosta bełchatowski na prośbę Związku Inwalidów Wojennych RP Oddział w Zgierzu oraz Związku Inwalidów Wojennych RP Zespół w Szczercowie.