Piątek 26 kwietnia 2024

Aktualności

Zespół uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie wygrał turniej piłki nożnej zorganizowany przez  Powiatowe Centrum Sportu z okazji Mikołajek. Na turniej zgłosiło się 7 szkół. Dzieci rozegrały aż 21 meczów. Najlepsze drużyny otrzymały medale i puchary.
W najbliższą środę (12.12.) Przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie zwołał sesję, na której będzie omawiany plan budżetu Powiatu Bełchatowskiego na rok 2013. Jest to moment, w którym radni zdecydują, jakie przedsięwzięcia  zostaną zrealizowane w oparciu o środki z budżetu powiatu. Według samorządowców tzw. sesja budżetowa - oprócz absolutoryjnej - jest najwazniejszą sesją w roku.
„GABINET LUSTER”  4 grudnia 2012r.  godz. 18:00  świetlica  Bursy Szkolnej, Bełchatów, ul. Czapliniecka 66
W związku ze zbliżającym się okresem rozliczenia zadań publicznych zleconych przez Powiat Bełchatowski, a realizowanych przez organizacje pozarządowe w 2012 r., zamieszczamy wzór sprawozdania z wykonania zadania publicznego zgodny z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczącej realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.
Samorząd Powiatu Bełchatowskiego wymiernie wspiera tworzenie nowych oraz modernizacje już istniejących terenów zieleni. Kolejne „zielone inwestycje” współfinansowane przez budżet powiatu to  1. Rewitalizacja terenu zieleni PATIO prz PG nr 3 w Bełchatowie i 2. Modernizacja parku przy ul. Poznańskiej w Zelowie.
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie funkcjonuje jeden z 35 w kraju „Siatkarski Ośrodek Szkolny”. To efekt zgłoszenia się szkoły i pozytywnego dla niej finału  konkursu organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej. PZPS zapewnił "Kochankowi" m.in. zakup profesjonalnego sprzętu treningowego.
Pieniadze z budżetu powiatu przeznaczone, mówiąc najogólniej na ochronę środowiska i gospodarkę wodną, powędrowały do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożdżenicach, która korzysta z dotacji po raz pierwszy. Kwota w wysokości 18 tys. zł pokryje koszty doposażenia lekkiego samochodu gaśniczego. Wyposażenie obejmuje: agregat gaśniczy wysokociśnieniowy – 1 szt., aparat powietrzny – 2 szt., węże tłoczne – 2 szt., butle stalowe – 2 szt., sygnalizator bezruchu – 1 szt., piła do betonu – 1 szt.
Od 1 stycznia 2013 roku w przychodniach i szpitalach można będzie potwierdzić swoje prawo do bezpłatnego leczenia na podstawie numeru PESEL. Wystarczy podać w rejestracji PESEL i okazać dowód tożsamości lub legitymację szkolną, aby skorzystać z bezpłatnego leczenia i refundowanych leków.  Tak prosta weryfikacja prawa do leczenia będzie możliwa w tych placówkach, które zdecydują się korzystać z systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców.
Pieniądze z budżetu Powiatu Bełchatowskiego w kwocie 100 000 zł otrzyma Gmina Szczerców, która  buduje kanalizację sanitarną o łącznej długości 620 metrów w miejscowości Grudna. Wybudowana sieć umożliwi likwidację przydomowych, często nieszczelnych, zbiorników bezodpływowych i nielegalnych odprowadzeń nieczystości do przydrożnych rowów, a  także pozwoli uporządkować gospodarkę wodno-ściekową w tym rejonie gminy.
W czwartek ( 22.11.) odbyła się w Bełchatowie „Debata oświatowa – czas na kształcenie zawodowe”, zorganizowana przez wydział edukacji bełchatowskiego starostwa, poświęcona kształceniu zawodowemu w powiecie bełchatowskim. Wzięło w niej udział 70 osób.