Niedziela 28 kwietnia 2024

W sobotę, 10 września o godzinie 13 wystartuje III Powiatowy Marsz Nordic Walking. Ta coraz popularniejsza dyscyplina aktywności ruucjhwej cieszy się w naszym powiecie dużą popularnością. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski zaprasza dorosłych mieszkańców powiatu do wspólnego powędrowania leśnymi duktami. Po drodze przewidziano postoje na odpoczynek i poczęstunek oraz niespodziankę. Dwustu pięćdziesięciu uczestników marszu otrzyma w prezencie pulsometr.

Pół godziny przed rozpoczęciem III Powiatowego Marszu Nordic Walking należy zgłosić się na linii startu, usytuowanej przy Powiatowym Centrum Sportu w  Bełchatowie (ul. Czapliniecka 96). Każdy uczestnik musi pisemnie potwierdzić znajomość regulaminu imprezy. Marsz rozpocznie rozgrzewka poprowadzona przez profesjonalnego instruktora. Trener będzie towarzyszyć grupie w trakcie całej wyprawy. Trasa ma mierzyć około 5 km.

Dodatkową atrakcją marszu będzie podsumowanie akcji „Powiatowe lato dla aktywnych”. Kto w lipcu i sierpniu uczestniczył w zajęciach „Biegiem przez lato”, „Nordic walking, chodź jak profesjonalista” i „Bądź fit latem”  mógł potwierdzać swoją obecność pieczątką organizatora na specjalnej ulotce. Osoby, które zbiorą co najmniej 6 pieczątek, otrzymają nagrodę w postaci gadżetów reklamowych powiatu bełchatowskiego.Pięć osób z największą liczbą pieczątek (większą niż 6) otrzyma nagrody rzeczowe. W przypadku, gdy osób z największą liczbą pieczątek będzie więcej niż 5, zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy o regionie. Jego wynik przesądzi o podziale nagród rzeczowych.

Agnieszka Zawodzińska

Zespół ds. Promocji