Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Kolejne panie mówią: nie damy się

Ruszyła druga edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla mieszkanek powiatu. Panie mają już za sobą pierwsze zajęcia, na których spotkały się z trenerem, policjantem i ratownikiem medycznym. Przez kolejne 5 tygodni będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności.
1-1478610844
"Nie daj się ..." to hasło i tytuł przedsięwzięcia, jakim jest bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet, organizowany i finansowany przez bełchatowskie starostwo. Po dużym zainteresowaniu w kwietniu pilotażową edycją Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski zdecydował o powtórce. 7 listopada rozpoczęła się druga edycja kursu.

- Nowe umiejętności, które proponujemy mieszkankom powiatu, pomogą im czuć się pewniej i bezpieczniej - mówi starosta Waldemar Wyczachowski. - Nie oznacza to, że w naszym powiecie jest niebezpiecznie i konieczne są takie szkolenia. Jednakże duże zainteresowanie kobiet naszą propozycją potwierdza, że jest ona ciekawa, atrakcyjna i przydatna.

Zajęcia potrwają 5 tygodni. Panie spotykać się będą popołudniami w poniedziałki i środy. Na pierwszych zajęciach poznały podstawowe zasady organizacyjne zajęć oraz prowadzących lekcje. Tomasz Kaszewski, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KP Policji w Bełchatowie przedstawił informacje o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie. Przypomniał numery alarmowe telefonów oraz ogólne zasady bezpiecznego zachowania. Anna Pudlak, szefowa stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie zapowiedziała zakres szkolenia udzielania pomocy przedmedycznej, natomiast Przemysław Krok, licencjonowany instruktor samoobrony przeprowadził rozgrzewkę i pierwsze ćwiczenia kondycyjne. Kurs odbywa się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Dyrektorka placówki Małgorzata Stemplewska udostępniła salę gimnastyczną nieodpłatnie dla potrzeb kursu.

Szkolenie zakończy się 12 grudnia. Panie, które dotrwają pomyślnie do finału, otrzymają certyfikaty.

Zespół ds. Promocji
happy (jpg) 0.15mb (Pobrań: 98)
happy (jpg) 0.15mb (Pobrań: 62)
happy (jpg) 0.15mb (Pobrań: 65)