Piątek 26 kwietnia 2024

Niedziela z patronem Bełchatowa

Mieszkańcy Bełchatowa świętują 19 czerwca tegoroczny Dzień Patrona - św. Jana Pawła II. Pod pomnikiem papieża przy ul. Kościuszki zostały złożone wiązanki biało-żółtych kwiatów. W imieniu samorządu Powiatu Bełchatowskiego hołd wielkiemu Polakowi i Honorowemu Obywatelowi Bełchatowa oddali Dorota Pędziwiatr - Starosta Bełchatowski, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Katarzyna Kleska - Sekretarz Powiatu.
glowne 2
Wydarzenie odbyło się z udziałem licznych gości i delegacji, m.in. parlamentarzystów, władz samorządowych miasta i gminy Bełchatów, szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych. Następnie w ogrodzie parafii farnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny odprawiono nabożeństwo w intencji mieszkańców. Sprawujący mszę ks. Władysław Staśkiewicz zwrócił uwagę w homilii, by w chwilach zmęczenia i zwątpienia zwracać się w modlitwie do św. Jana Pawła II o wstawiennictwo:

- Mamy u Boga wspaniałego orędownika. On nam pomoże. Idźmy z nim drogą życia – nawoływał ks. celebrans. - Módlmy się dziś za naszych mieszkańców, by z odwagą odkrywali to, co jest najważniejsze i co prowadzi człowieka do Boga.

Po mszy św. zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, dotyczącego pontyfikatu JP II. Sztandarowym elementem Dnia Patrona jest Marsz dla Życia. Rodziny przemaszerowały z Placu Narutowicza w kierunku ogrodu parafialnego, w którym wspólnie na rodzinnym festynie spędziły niedzielne popołudnie.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji