Niedziela 28 kwietnia 2024

Pochwal się swoją firmą. Medale czekają

We wtorek, 31 stycznia upływa termin zgłaszania się przedsiębiorców do konkursu „Firma na medal”. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go do bełchatowskiego starostwa. Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy walczą o tytuł, prestiż i promocję swojej firmy.
fnm10
Przedsiębiorcy z terenu powiatu bełchatowskiego, czyli posiadający u nas siedzibę, oddział lub zakład mogą ubiegać się o tytuł „Firma na medal” w kolejnej edycji konkursu. Do udziału w rywalizacji zachęca jego organizator Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Ideę popiera także Regionalna Izba Gospodarcza. Zdaniem jej szefa, Andrzeja Ratajskiego, już sam udział w konkursie świadczy o solidności danej firmy i pokazuje, że ma ona odwagę pokazać swe dokumenty, świadczące o klarowności i przejrzystości funkcjonowania. Firma uczestnicząca w konkursie winna złożyć formularz, adekwatny do jednej z kategorii (prowadzenie działalności do 3 lat, powyżej 3 lat, w tym: małe firmy do 50 osób, średnie firmy powyżej 50 osób), w którym opisze poszczególne aspekty swojej działalności.

Konkurs dla przedsiębiorców, organizowany przez bełchatowskie starostwo, to działanie, które ma popularyzować dobre przykłady działalności gospodarczej w regionie. Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z biznesem ocenia firmy pod kątem kondycji finansowej, stylu zarządzania, wdrażania technologii przyjaznych środowisku, strategii rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Kapitule przewodniczy starosta bełchatowski.

- Zachęcam firmy do podjęcia tego wysiłku, jakim jest udział w konkursie – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Wypełnienie formularza zajmie niewiele czasu, natomiast zgłoszenie się do rywalizacji to już pewnego rodzaju zwycięstwo, dowód na to, ze firma jest odważna i pewna swojej marki. Ze swojej strony tez chcemy pomóc przedsiębiorcom w popularyzacji ich działalności i dobrych wzorców zarządzania, sięgania po fundusze zewnętrzne, wprowadzania nowych technologii przyjaznych środowisku.