Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Starostwo zaprasza panie na kurs samoobrony

7 listopada rozpocznie się druga edycja bezpłatnego szkolenia dla kobiet pod hasłem ,,Nie daj się...” Panie uczyć się będą samoobrony i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W pierwszej edycji kursu certyfikat otrzymało 40 kobiet.
6
Pierwsza edycja szkolenia zakończyła się 25 kwietnia wręczeniem dyplomów 40 paniom. Uczestniczki podkreślały, że dużo się nauczyły, mają większą świadomość własnego ciała, zachowań, wiedzą też, jak udzielić pierwszej pomocy. W listopadzie na zdobycie takich umiejętności ma szansę kolejna grupa mieszkanek powiatu bełchatowskiego. Druga edycja kursu ,,Nie daj się...” rozpocznie się 7 listopada, a zakończy 12 grudnia.

- Tak duże zainteresowanie pierwszym szkoleniem i niesamowite zaangażowanie pań pokazują, że to wiedza bardzo potrzebna – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Dlatego organizjemy kolejny kurs i zapraszamy panie do udziału w nim. Chcemy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, dając kobietom pakiet informacji i umiejetności, potrzebnych w sytuacjach zagrożenia i nieprzewidzianych zdarzeń.

Szkolenie z samoobrony połączone z krótkim kursem udzielania pomocy przedmedycznej przeznaczone jest dla wszystkich pań, bez względu na wiek i doświadczenie. Kobiety biorące udział w kursie dowiedzą się, co robić, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia. Chodzi tu nie tylko o fizyczne umiejętności obrony siebie i bliskich, ale też zdobycie doświadczenia i wiedzy, które pozwolą radzić sobie w stresie, podejmować właściwe decyzje, unikać niebezpiecznych miejsc i sytuacji.

Szkolenie poprowadzi Przemysław Krok, licencjonowany instruktor samoobrony. Fachową wiedzę, jak udzielać pierwszej pomocy, przekażą specjaliści z bełchatowskiego Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym od 7 listopada do 12 grudnia. Na kurs złoży się 7 godzin zajęć z samoobrony, 3 godziny szkolenia z pierwszej pomocy. Ostatnie spotkanie 12 grudnia będzie sprawdzianem umiejętności uczestniczek.

Zapisy rozpoczną się 24 października. Panie będą mogły zapisywać się na szkolenie drogą mailową i telefonicznie (pod nr tel. 44 635 86 42 i 44 635 86 67, w godzinach pracy urzędu). Na mieszkanki powiatu bełchatowskiego czeka 40 miejsc.

Zespół ds. Promocji