Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Troska o ciało i umysł: Event w ZSP nr 1 na temat zdrowego życia i radzenia sobie ze stresem

Jak zadbać o ciało i umysł? Tego można było się dzisiaj dowiedzieć w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, gdzie odbył się event promujący zdrowy styl życia, dbałość o zdrowie psychiczne i aktywność fizyczną. Wydarzenie patronatem tytularnym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, a z uczestnikami spotkała się Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszka Wasilewska.
uśmiechy 2.0-7430-8

Podczas eventu można było wysłuchać ciekawych prelekcji, m.in. na temat naturoterapii, przyczyn kompulsywnego podjadania, sposobów radzenia sobie ze stresem, czy samokontroli. Były też atrakcje towarzyszące, jak m.in.: pokaz tańca, pokaz udzielania pierwszej pomocy, yoga, konsultacje z dietetykiem, karaoke, konkursy, gry i zabawy.
Organizatorem wydarzenia był zespół społecznego projektu Razem po Uśmiechy 2.0 realizowanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.