Niedziela 28 kwietnia 2024

Ćwicz, zbieraj pieczątki, wygrywaj nagrody! Aktywne lato trwa

Nordic walking na rozgrzewkę, taneczny fitness dla zabawy i poprawy sylwetki, bieganie dla wzmocnienia kondycji. „Powiatowe lato dla aktywnych” trwa i proponuje kolejne atrakcje. Na wytrwałych czekają nagrody. W czwartek, 7 lipca o godz. 18 biegamy!

W tym tygodniu (5 lipca) rozpoczęliśmy drugą edycję „Powiatowego lata dla aktywnych”, organizowanego przez bełchatowskie starostwo i Powiatowe Centrum Sportu. Na akcję składają się różnorodne zajęcia rekreacyjno-sportowe, w większości których udział jest bezpłatny. Wystarczy przyjść o godz. 18 (z wyjątkiem niedziel, godz. 9) do PCS i ćwiczyć, biegać, maszerować czy jeździc rowerem wspólnie z innymi mieszkańcami powiatu. W każdym tygodniu jest do wyboru kilka propozycji. W harmonogramie na lipiec znajdują się:

- 7 lipca bieganie (czwartek)
- 9 lipca rajd rowerowy (sobota, godz. 13, starostwo przy ul. Pabianickiej 17/19)
- 10 lipca bieganie z Klubem Spartakus (niedziela, godz. 9)
- 17 lipca bieganie z Klubem Spartakus (niedziela, godz. 9)
- 19 lipca nordic walking (wtorek)
- 20 lipca fitness (środa)
- 21 lipca bieganie (czwartek)
- 24 lipca bieganie z Klubem Spartakus (niedziela, godz. 9)
- 27 lipca fitness (środa)

Nordic walking, chodź jak profesjonalista we wtorek, 5 lipca, był dobrą okazja, by nauczyć się poprawnego marszu z popularnymi kijkami. Profesjonalny instruktor przeprowadził rozgrzewkę i wyjaśnił najważniejsze zasady trzymania sprzętu i poruszania się tak, by nordic walking był najbardziej efektywny dla sylwetki i zdrowia. Kilka kilometrów marszu wiodło przez leśne ścieżki na granicy administracyjnej Bełchatowa.

Na zajęcia fitness przyszło w środę, 6 lipca, blisko 30 osób, głównie pań, choć także dwóch panów odważyło się spróbować tej formy aktywności. W rytmach dyskotekowych rozruszano wszystkie partie mięśni.

Do akcji można dołączyć w każdym momecie przychodząc na wybrane zajęcia i pobierając u pracownika PCS specjalną ulotkę z miejscem na pieczątki, potwierdzające obecność. Dla uczestników, którzy zbiorą największą ilośc pieczątek, będą suweniry. Atrakcyjne nagrody trafią do pięciu najbardziej aktywnych osób. Szczegóły w regulaminie.

Agnieszka Zawodzińska

Zespół ds. Promocji