Poniedziałek 29 kwietnia 2024

zajawka
Ponad 10 litrów krwi i sześćdziesiąt świątecznych upominków dla małych pacjentów, a przede wszystkim wyjątkową atmosferę podarowali dziś (23 grudnia) w ICZMP w Łodzi krwiodawcy z Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów. Była górnicza orkiestra i górnicy w galowych mundurach, a także Mikołaj i maskotka naszego powiatu. Przedsięwzięciu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
3 Bieg starszych chłopców
Dwudziestu ośmiu zawodników i trzech trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2016 r. Wyróżnieniami doceniono jedenastu zawodników. Najwyższa nagroda wyniosła ok. 2 355 zł. Uroczyste spotkanie wszystkich nagrodzonych osób odbędzie się 12 stycznia.
1
Kolejni studenci z naszego powiatu otrzymali stypendia motywacyjne Rady Powiatu w Bełchatowie. Samorząd przyznaje te nagrody corocznie w uznaniu za wysokie wyniki w nauce. W tym roku odebralo je 21 osób, którym przekazano w sumie 27 800 zł.
2
Płomień „Betlejemskiego Światła Pokoju” wesoło błyska już w bełchatowskim starostwie. Harcerze z piotrkowskiego Hufca ZHP przekazali światełko na ręce Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.
org zaj
Organizacje pozarządowe otrzymają na przedsięwzięcia służące mieszkańcom powiatu w 2017 roku w sumie 340 tysięcy złotych. Trzeba opisać przedsięwzięcie, obliczyć koszty i wystartować w konkursie ofert. Pieniądze mają pomóc w organizacji działań z takich obszarów jak m.in. pomoc społeczna, w tym dla osób niepełnosprawnych, tradycje narodowe, zdrowie, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, działania na rzecz dzieci i młodzieży, kultura fizyczna. W roku 2016 było ich sześćdziesiąt.
zajawka
Podpisywanie porozumień z pracodawcami, udział w projektach unijnych oraz modernizowanie i doposażenie pracowni warsztatów i sal wykładowych, to tylko część działań podejmowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie w celu zapewnienia uczniom jak najlepszego startu w zawodowe życie.
zajawka1
Historii swoich przodków sięgającej aż XVIII wieku doszukali się uczestnicy konkursu na drzewo genealogiczne, zorganizowanym przez OSP Bełchatów-Grocholice, Polskiego Towarzystwa Historycznego Koło w Bełchatowie przy pomocy bełchatowskiego starosty. Zgłoszono aż 79 prac.
zajawka
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bełchatowie podsumował współzawodnictwo sportowe szkół z naszego powiatu w roku szkolnym 2015/16. Na tle województwa łódzkiego nasze łączne wyniki uplasowały powiat bełchatowski na drugim miejscu!
10
Pokazową lekcją o źródłach energii rozpoczęła oficjalnie swoją służbę dla uczniów nowa eko-pracownia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.