Piątek 26 kwietnia 2024

6
Zabawy na lodowisku i śniegu, ale także w sali gimnastycznej i na pływalni, urozmaiciły zimowe ferie, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Wzięła w nich udział setka dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
7
Dokładnie w 154. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w Bełchatowie odbyły się po raz trzeci na strzelnicy pneumatycznej "Sokolik" zawody "O szablę Józefa Turczynowicza". Imprezie patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Gościł na niej Antoni Kamiński, Prezes Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego, Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, który jednocześnie sędziował półfinały i finał zawodów.
IMG_4516
Od 23 lat w Grocholicach odbywają się obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W tym roku mijają 154 lata od wybuchu tego największego zrywu narodowo-wyzwoleńczego przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Uroczystość z okazji kolejnej rocznicy wybuchu powstania odbyła się 22 stycznia w kościele w Grocholicach.
gł
Zapoczątkowane rok temu kontakty w obszarze gospodarczym z partnerskim powiatem Berchtesgaden będą kontynuowane. Podczas roboczego spotkania w Bad Reichenhall starosta Waldemar Wyczachowski zaprosił przedstawicieli niemieckiego biznesu do udziału w tegorocznym, II Powiatowym Forum Gospodarczym.
10
Szkoła zawodowa we Freilassing, którą bardzo często odwiedza polska młodzież, zachwyca każdego. Nowoczesne i bogato wyposażone pracownie czy liczne projekty skierowane nie tylko na umiejętności zawodowe uczniów powodują, że o nauce tutaj marzy wiele osób. Dwie szkoły, z którymi współpracuje nasz powiat, odwiedził starosta Waldemar Wyczachowski podczas pobytu w partnerskim powiecie BGL.
16295222_1459277130749121_505120119_n
Uczniowie biorący udział w projekcie pn. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno – hotelarskiego w Bełchatowie” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego korzystają już z zajęć w nowo doposażonych pracowniach.
główne
W województwie łódzkim rozpoczynają się ferie zimowe – dla dzieci i młodzieży czas relaksu i wypoczynku. Wszystkim, którym ferie jeszcze „przysługują”, życzymy udanego wypoczynku, jednocześnie apelujemy, aby był to wypoczynek bezpieczny i udany.
obiektyw
Po raz piąty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski do udziału w konkursie na krótki film promujący zasady właściwego zachowania. Regulamin konkursu, zamieszczony na stronie internetowej zspkleszczow.pl precyzuje, że tematem konkursowych filmów, trwających od 3 do 6 minut, mogą być: kultura dnia codziennego, zachowanie w miejscach publicznych, netykieta, kontakty damsko-męskie, kontakty między pokoleniami, savoir-vivre w komunikacji, savoir-vivre w różnych kulturach, savoir-vivre dawniej i dziś.
3
W bełchatowskim starostwie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania przedstawiciele samorządów, służb i instytucji omówili bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa w powiecie. Skupiono się na akcji zimowego utrzymania dróg i wysłuchano sprawozdań policji i straży pożarnej za rok ubiegły.
główne
Utalentowani sportowcy, trenerzy oraz artyści, w sumie blisko 50 mieszkańców naszego powiatu zostało wyróżnionych Nagrodami Starosty Bełchatowskiego za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku. Uroczyste spotkanie nagrodzonych osób odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.