Sobota 27 kwietnia 2024

glowne
Lider polskiej ekologii, czyli samorząd powiatu bełchatowskiego już przygotowuje się do tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Ziemi. To duże i widowiskowe wydarzenie zaplanowano 2 czerwca. W ciągu najbliższego miesiąca swój udział mogą zgłaszać szkoły i placówki wychowawcze.
9
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzony 1 marca, uczczony był w Bełchatowie co najmniej kilkoma akcentami: pogadankami z młodzieżą, wystawą pamiątek, marszem ulicznym, nabożeństwem oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Bełchatowian. W ten sposób oddano hołd tym, którzy walczyli z bronią w ręku przeciwko sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu, narzuconemu siłą po zakończeniu II wojny światowej.
osp1
Efektowne zagrania, piękne bramki, szybkie akcje i emocje godne Ligi Mistrzów zafundowali uczestnicy III Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Szczercowie. Patronat nad imprezą sprawował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
10
- Jestem przekonany, że uzyskane i dobrze spożytkowane know-how może pomóc firmom w dobrym prosperowaniu, rozwijaniu się i tworzeniu nowych miejsc pracy. Taki jest cel naszego wydarzenia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski o II Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego, które odbędzie się w kwietniu w Bełchatowie w hali widowiskowo-sportowej.
7
Cyganki, diabły, bocian i maszkary z Żydem i niedźwiedziem na czele przeszli dziś ulicami Bełchatowa, tradycyjnie zachęcając do zabawy w ostatnim dniu karnawału oraz przywołując wiosnę. Przy radosnym akompaniamencie akordeonu i gitary przebierańcy odwiedzili także Starostwo Powiatowe i Zarząd Powiatu podczas obrad, życząc włodarzom dostatku i pomyślności. Gospodarze przygotowali dla uczestników słodkie upominki. W kolorowym orszaku uczestniczyły dzieci, uczniowie bełchatowskich szkół oraz pracownicy muzeum.  Organizatorem korowodu jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie.
glowne
Narkotestery zakupione dzięki pieniądzom z budżetu powiatu bełchatowskiego wspomagają prace funkcjonariuszy bełchatowskiej policji. Pomagają wykryć u badanej osoby obecność narkotyków, a nawet określać rodzaj narkotyku w badanej próbce.
główne
„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków ucznia klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie ślubuję systematycznie i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, wykorzystując jak najlepiej czas i warunki do nauki” – tak rozpoczynają się słowa przysięgi, którą złożyli w Komendzie Powiatowej Policji uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym.
IMG_8993-2
Czwartkowe seanse polskich filmów w kinie Helios to wart polecenia sposób na spędzanie wolnego czasu, możliwość wygrania drobnego upominku, ale także włączenie się w ciekawą inicjatywę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chodzi o projekt „Kultura dostępna”, który umożliwia prostsze, a przede wszystkim tańsze korzystanie z dzieł artystów, czyli kultury i sztuki ogólnie rzecz ujmując. Dzięki temu bilet na polski film można kupić w atrakcyjnej cenie. W czwartek, 23 lutego, widzowie obejrzeli thriller pt. "Jetem mordercą".
IMG_4655
Jest szansa na zakup w tym roku dla bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji nowego samochodu do konwojowania zatrzymanych. Zarząd Powiatu na razie wstępnie, ale pozytywnie odniósł się do prośby komendanta policji o przekazanie 65.000 złotych na ten cel.
glowne2 - Kopia
35 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu w Bełchatowie na granty oświatowe, czyli realizację ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatu. Dla uczniów oznacza to więcej ciekawych i nietypowych zajęć.