Piątek 26 kwietnia 2024

Europejskie pieniądze dla naszych uczniów

Projekt  „Praktyka czyni mistrza – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Bełchatowie”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Pomimo tego, że uczniowie rozpoczęli wakacje, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie rozpoczyna się pracowity czas przygotowań do wdrożenia projektu pn. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Bełchatowie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, na realizację którego powiat bełchatowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 414 090,79 zł. Celem projektu jest nabycie przez 44 uczniów ww. szkół kompetencji zawodowych. Dzięki temu wzrośnie ich konkurencyjność na rynku pracy. Młodzież weźmie udział w zajęciach specjalistycznych i stażach.

Projekt zakłada łącznie 630 godzin zajęć specjalistycznych w zakresie:
- grafiki komputerowej,
- diagnostyki układów zapłonowych silników spalinowych,
- procesów logistycznych z elementami obsługi klienta,
- wiedzy barmańskiej i kelnerskiej.
Ważnym elementem projektu jest również możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej przez uczniów wiedzy poprzez wyjazdy studyjne oraz staże zawodowe, które pozwolą uczniom doświadczyć specyfiki pracy w poszczególnych branżach, zdobyć praktykę i poznać oczekiwania potencjalnych pracodawców.

Realizacja projektu to nie tylko możliwość udziału w zajęciach i stażach zawodowych. Zapewniając wysoką jakość kształcenia powiat bełchatowski ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego doposaży również 3 pracownie szkolne, tj. pracownie technika organizacji reklamy, znajdującej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie oraz pracownie technika informatyka i pracownie technika pojazdów samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.

Realizacja projektu, którego całkowity koszt wynosi 452 558,23 zł, rozpoczęła się w lipcu br. zakończy w lutym 2018 r. Za prawidłową realizację projektu odpowiada Wydział Inwestycji, Strategii i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

Adres biura projektu: ul. Pabianicka 26, pok. 19A, tel. 44 733 66 07.
Kamila Wolska
Wydział Inwestycji, Strategii i Zamówień Publicznych