Sobota 27 kwietnia 2024

Aktualności

Schrony bojowe, linia umocnień nad brzegiem Rakówki oraz VII Święto Pieczonego Ziemniaka były celem kolejnej wyprawy rowerowej mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Rajd w kolorze brązowym odbył się w sobotę 3 września o godz. 13
O wydobywaniu węgla w Bełchatowie i soli w Berchtesgaden, o podobieństwach i różnicach powiatów bełchatowskiego i partnerskiego landu w Bawarii rozmawiano podczas wizyty w Polsce delegacji z BGL. Goście spotkali się z dyrektorem bełchatowskiej kopalni oraz zwiedzili odkrywkę.
Na Górach Borowskich odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia września 1939 roku. Odprawiono mszę świętą, odbył się apel poległych. W uroczystości uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz
Dożynki Powiatowe organizują wspólnie powiat bełchatowski i gmina Drużbice. Miejscem zabawy będzie plac przy świetlicy wiejskiej w Wadlewie. Na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji – od pokazów i konkursów...
Schrony bojowe, młyny, linia umocnień nad brzegiem Rakówki oraz VII Święto Pieczonego Ziemniaka są celem kolejnej wyprawy rowerowej mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Rajd w kolorze brązowym wyruszy w sobotę 3 września o godz. 13
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Praktyka czyni mistrza – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Bełchatowie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ile pieniędzy wpłynęło do powiatowej kasy i ile z niej wydano w I półroczu tego roku? Półrocznym sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu bełchatowskiego zajmowali się radni na XXIV sesji.
Wyjątkowe krzewy i gatunki drzew nieznane w naszym klimacie to atrakcje  Arboretum SGGW w Rogowie. Można to podziwiać osobiście biorąc udział w bezpłatnym wyjeździe ekologicznym, organizowanym przez starostwo 11 września. Zapisy trwają
Nietypowo zapowiadają się tegoroczne dożynki powiatowe, które w niedzielę 4 września odbędą się w Wadlewie. Jedną z atrakcji będą pokazy sprawności, wyposażenia i umiejętności policji z naszego województwa. Patronat nad dożynkami objął Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.
Powiat bełchatowski uczestniczył w Dożynkach Wojewódzkich w Piątku. Pochwaliliśmy się ekologicznymi sukcesami, wyrobami pszczelarskimi i smacznym jedzeniem, przygotowanym przez gospodynie.