Czwartek 24 stycznia 2019

21-01-2019

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi poinformowało, że na terenie miasta Radomsko w dniu 20.01.2019 r. stacja pomiarowa wskazała przekroczenie poziomu informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego stężenia pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. W dniu 20.01.2019 r. na terenie miasta Radomsko poziom stężenia pyłu zawieszonego wyniósł 204 μg/m3. Tym samym została przekroczona wartość progowa (200 μg/m3) informowania społeczeństwa. Obszar, na którym wystąpiło ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego ma powierzchnię 51,4 km2 i zamieszkuje go 45,1 tys. osób. Szczegółowa informacja w załączonym komunikacie.
W bełchatowskim starostwie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Sala widowiskowo-teatralna Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie pękała dzisiaj (16.01)  w szwach. A wszystko za sprawą II Integracyjno-Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek pod patronatem Doroty Pędziwiatr, Starosty Bełchatowskiego, który zgromadził dużą ilość wykonawców, jak i widowni. Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi był kiermasz szmacianych laleczek w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.
Wiele osób otrzymuje przez telefon zaproszenia na spotkania, badania profilaktyczne lub pokazy zdrowego odżywiania. Często też informuje się te osoby o wygraniu wartościowej nagrody, mimo, iż nie brały udziału w żadnym konkursie. Sprzedawcy wykorzystują zaufanie, zwłaszcza seniorów, i przez telefon uzyskują dane osobowe, by wysłać zaproszenie. Jak nalezy zachować się w takiej sytuacji, by nie paść ofiarą "naciągaczy"? Powiatowy rzecznik konsumentów podpowiada, na co nalezy zwrócić uwagę.
Blisko czterystu wykonawców wzięło udział w XVIII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania odbyły się w grudniu, natomiast w niedzielę, 13 stycznia, przed publicznością w Bełchatowie wystąpili laureaci.
14-01-2019

Zimowe ferie z PCS

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie przygotowało specjalną ofertę dla dzieci na zimowe ferie. Można wybrac jeden z dwóch turnusów. W każdym z nich dzieci będą spędzać w obiektach Centrum 4 godziny dziennie i brać udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, animowanych przez instruktora. Minimalny wiek uczestników wynosi 7 lat. Ważne jest, by dzieci potrafiły samodzielnie m.in. przebrać się, wysuszyć włosy po wyjściu z pływalni, porządkować swoje rzeczy. Zapisy i wpłaty od 21 stycznia. Więcej informacji i regulamin tutaj.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami szyją szmaciane laleczki, które następnie sprzedadzą na kiermaszu podczas II Integracyjno-Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek 16 stycznia.
Starostwo Powiatowe w  Bełchatowie informuje, iż powiat bełchatowski został zakwalifikowany do uczestnictwa w „Programie wyrównywania różnic między regionami III”, organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program zawiera kilka obszarów, w których można starać się o pieniądze na konkretne zadania. Termin składania dokumentów w bełchatowskim starostwie upływa 8 lutego.
W roku 2019 kontynuowana jest nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców, którą na terenie powiatu organizuje starosta. Radcy dyżurują w czterech punktach. Czterogodzinne dyżury odbywają się w dni powszednie. Mieszkańcy mogą telefonicznie umawiać się z nimi na termin osobistego spotkania. Poszerzył się również krąg osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnej pomocy.