Sobota 18 stycznia 2020

Aktualności

Nowy sprzęt pożarniczy zyskali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, a także jednostki z OSP Zawadów i OSP Chabielice. Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu druhom. W uroczystości wzięła udział Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk, strażacy, samorządowcy i zaproszeni goście.

17-01-2020

Sesja Rady Powiatu

W piątek 24 stycznia zwołana zostanie pierwsza w tym roku Sesja Rady Powiatu. Zgodnie z proponowanym porządkiem obrad radni zajmą się m.in. sprawozdaniem z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2019, a także ustaleniem wysokości i zasad wypłaty diet i zwrotu kosztów podróży służbowych oraz kosztów przejazdów środkami komunikacji publicznej dla radnych.
Starosta Bełchatowski ogłasza nabór Nr 1 / 2020 na wolne stanowisko pracy ds. gospodarki odpadami,ochrony powietrza, ochrony przed hałasem, wibracjami i promieniowaniem w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie z siedzibą przy Pabianickiej 17/19 97-400 Bełchatów. Szczegóły w załączniku.
Od lat Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r. cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzisiaj odbył się już po raz dwudziesty. Wzorem lat wcześniejszych uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy - krótszą (10 km) oraz dłuższą (14 km). Głównym organizatorem marszu było Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
W kościele na Binkowie zorganizowano koncert laureatów XIX Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Boże Narodzenie 2019. W przesłuchaniach, które odbyły się w połowie grudnia ubiegłego roku,wzięło udział 440 uczestników. Dzisiaj zaprezentowali się Ci najlepsi. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
Od 13 stycznia 2020 r. w bibliotece głównej przy ul. Kościuszki 9 będzie można oglądać wystawę obrazów Agnieszki Zbrojewskiej-Mareckiej
pt. „Dwanaście miesięcy”.
09-01-2020

Dyskoteka na lodzie

13 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w powiecie bełchatowskim. Tradycyjnie początek ferii w Powiatowym Centrum Sportu rozpoczyna się od dyskoteki. Miłośnicy jazdy po lodzie w rytmie muzyki, będą mogli miło spędzić czas już w najbliższą niedzielę.
73 tysiące złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma samorząd powiatu na dwie inwestycje z zakresu edukacji ekologicznej. Pierwszą jest geopracownia w ZSP nr 2 w Bełchatowie, drugą rekonstrukcja naturalnego lasu na terenie SOSW. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali umowę o przyznaniu dotacji dla Powiatu Bełchatowskiego.
08-01-2020

Marsz ku pamięci

W najbliższa niedzielę 12 stycznia odbędzie się XX REGIONALNY MARSZ SZLAKIEM POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863 r. Wzorem lat wcześniejszych uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy - krótszą (10 km) oraz dłuższą (14 km). Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA wraz ze współorganizatorami zachęcają wszystkich chętnych do uczestnictwa.

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kilińskiego w Zelowie odbyły się Wojewódzkie mistrzostwa szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 12 drużyn.
W ceremonii otwarcia uczestniczyli Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek oraz Pani Dyrektor Grażyna Frontczak.