Niedziela 28 maja 2017

Aktualności

23 maja 2017r. w Warszawie podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo. Dwie osoby reprezentowały powiat bełchatowski. To Marcin Dłubakowski i Mateusz Słodkowicz, obaj z "Energetyka".
24 maja odbyła się XXXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące uchwały w sprawie powołania Członka Zarządu Powiatu w Bełchatowie – Wicestarosty oraz uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie.
Parada uliczna, występy artystyczne, konkursy, stoiska z ekologicznymi rozmaitościami złożą się na tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Ziemi. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia trwają od wielu tygodni.
W sobotę, 27 maja zapraszamy mieszkańców, a zwłaszcza radnych i pracowników instytucji samorządowych, na kolejny rajd powiatowy. Trasa wyprawy powiedzie po pięknych okolicach zbiorników wodnych w gminie Kluki.
Akcja zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”, odbywająca się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, skierowana dla 14-letniej bełchatowianki, która wymaga kosztownej rehabilitacji, nie zakończy się jak wcześniej planowano w czerwcu tego roku. Okazało się, że sprzęt medyczny, który w wyniku zbiórki ma zostać zakupiony, jest dużo droższy niż pierwotnie zakładano.
Bezpłatne dla mieszkańców warsztaty z rozwoju osobistego proponuje Fundacja Rozwoju "Nitka". Cykl sześciu kilkugodzinnych spotkań rozpocznie się w czerwcu. Inicjatywę wspiera finansowo budżet powiatu.
Do zaszczytnego grona osób i instytucji uhonorowanych medalem „Pro patria” dołączyło Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie. O to wyjątkowe wyróżnienie dla szkoły wystąpił starosta bełchatowski na prośbę Związku Inwalidów Wojennych RP Oddział w Zgierzu oraz Związku Inwalidów Wojennych RP Zespół w Szczercowie.
Kiedyś kuchnia, zaplecza i magazyny- wkrótce nowoczesna pracownia samochodowa. Trwa remont pomieszczeń w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, gdzie powstaje pracownia samochodowa. Koszt prac związanych z przebudową i przygotowaniem pomieszczeń to ponad 322 tysiące złotych.
Zdjęcia ciekawych krajobrazów naszego powiatu, wykonane przez osoby niepełnosprawne, można zgłaszać na konkurs fotograficzny, organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie. 15 lipca upływa termin nadsyłania prac. Inicjatywie patronuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Awanse, odznaczenia, medale, a przede wszystkim podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa otrzymali bełchatowscy strażacy z okazji „Dnia Strażaka”. Obchody z udziałem samorządowców, przedstawicieli służb i instytucji odbyły się na placu przy komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.