Sobota 23 września 2017

Aktualności

Gdzie i na kogo czekają wolne miejsca pracy? Odpowiedź znajdziecie na targach pracy, które za niespełna tydzień odbędą się w Bełchatowie. Pracodawcy, firmy szkolące i instytucje wspierające bezrobotnych czy młode osoby, będące na starcie kariery zawodowej, spotkają się w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66.
Piękne krajobrazy z naturą w roli głównej są celem kolejnych wyjazdów ekologicznych dla mieszkańców naszego powiatu, planowanych na początku października. Sto chętnych osób już zapisało się w wydziale ochrony środowiska w starostwie, koordynującym przedsięwzięcie. Koszty organizacji będą pokryte z budżetu powiatu, a to oznacza, że mieszkańcy nic nie płacą. Ich zadaniem jest natomiast poznawać, uczyć się i zachwycać bogactwem, różnorodnością i pięknem ojczystej przyrody. Niebawem zaproszenie na kolejny, bardzo atrakcyjny wyjazd.
Smaczne jedzenie, serdeczni ludzie, duże galerie handlowe i ładne polskie koleżanki zapadną w pamięć niemieckich uczniów z bawarskiego powiatu Berchtesgden, którzy kilka dni spędzili w naszym powiecie. Młodzież zamieszkała w domach swoich rówieśników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez starostwo.
21 drużyn reprezentujących ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu bełchatowskiego wzięło udział w X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Drużyn OSP. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Uroczystości patriotyczne, związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej, odbyły się w niedzielę 17 września w Klukach. Kwiaty ku pamięci polskich żołnierzy poległych w walkach, w imieniu Powiatu Bełchatowskiego złożył starosta Waldemar Wyczachowski.
Po raz pierwszy na drogach powiatowych do remontu nawierzchni wykorzystano technologię slurry seal. W tej technologii naprawiono na początek 800 metrów ulicy Kilińskiego w Zelowie, która jest drogą powiatową.
192 tony zebranej makulatury, 90.000 rozdanych sadzonek, kilkanaście tysięcy uczestników – te liczby robią wrażenie, a dotyczą dotychczasowych siedmiu edycji akcji bełchatowskiego starostwa „Drzewko za makulaturę”. 30 września odbędzie się kolejna zbiórka makulatury przy budynku bełchatowskiego starostwa.
Markowy blender, kosz słodkości, zestawy gadżetów powiatowych i vouchery na tort oraz obiad w eleganckiej restauracji trafiły do laureatów konkursu fotograficznego „Smaki lata”, zorganizowanego przez starostwo. Autorzy najlepszych prac spotkali się ze starostą Waldemarem Wyczachowskim.
Drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu zmierzą się ze sobą na zawodach sportowych 17 września na stadionie PCS. Kibicowanie mile widziane. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Obalamy stereotypy, budujemy płaszczyznę dla międzyludzkich kontaktów i wzajemnego poznawania się, umacniamy zjednoczoną Europę. Takie wnioski podsumowują dziesięcioletnią współpracę samorządów Powiatu Bełchatowskiego i Berchtesgadener Land. Obchody jubileuszu z udziałem dwudziestoosobowej delegacji z Polski odbyły się w Niemczech.