Środa 17 lipca 2019

Aktualności

Przedstawiamy wyniki rekrutacji do szkół średnich prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego.
Jedynie 38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.Jedynie 38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.
16-07-2019

Most z nagrobków

Remont ulicy Cegielnianej doprowadził do odkrycia historycznych obiektów. Do wzmocnienia mostu użyto macew, pochodzących z żydowskiego cmentarza.

Szczepienia profilaktyczne, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych, warsztaty żywieniowe z dietetykiem czy konsultacje z fizjoterapeutą – to przykłady działań służące budowaniu postaw prozdrowotnych, które swoim pracownikom zaoferowali laureaci I edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”. Ministerstwo Zdrowia zaprasza do II edycji tego programu.
W najbliższy weekend 21 lipca w Bełchatowie zorganizowany zostanie LOTTO Triathlon Energy. Patronat nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
15-07-2019

WYNIKI i co dalej

Dnia 16 lipca 2019 r. do godz. 12.00 zostaną opublikowane w szkołach listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych oddziałów. Jednocześnie rozpocznie się proces potwierdzania woli przyjęcia do szkoły, który potrwa do 24 lipca do godz 12:00.
Dla uczczenia 100 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej w Bełchatowie odbyły się międzypowiatowe obchody Święta Policji. Prócz części oficjalnej zorganizowano także profilaktyczny rodzinny piknik. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
Finał II Warsztatów Wokalno-Muzycznych za nami. Zwieczeniem tygodnia prób był koncert w parku Pod Lipą. Patronat nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
12-07-2019

Nocny rajd rowerowy

Nocna rowerowa wycieczka...czemu nie? Propozycja Powiatowego Centrum Sportu i Załogi Rowerowej Zgrzyt zapowiada się bardzo ciekawie. A każdy kto chciałby skorzystać z tak oryginalnej propozycji, może 3 sierpnia sprawdzić na „własnej skórze” czy nocne wycieczki to dobry pomysł.
Od wielu lat Powiat Bełchatowski wspiera finansowo spółki wodne w realizacji działań melioracyjnych, w tym celu w dniu 02 lipca 2019r. Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął Uchwalę nr 222/19 w sprawie zawarcia umów dotyczących wsparcia realizacji zadań polegających na odbudowie i konserwacji gruntowej rowów melioracyjnych, które są odbiornikami wody z odwodnienia dróg powiatowych z jednostkami niezaliczanymi do sektora finansów publicznych.