Sobota 19 września 2020

Aktualności

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie informuje o sytuacji związanej z koronawirusem na terenie naszego powiatu.
Powiat Bełchatowski będzie uczestnikiem Dożynek Województwa Łódzkiego w Uniejowie już w najbliższą niedzielę 20 września. Każdy, kto odwiedzi powiatowe stoisko, będzie mógł spróbować lokalnych przysmaków, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Rusiec, Drużbice i Szczerców, ale także będzie mógł wziąć udział w kręceniu tradycyjnym kołem fortuny, by wygrać bardzo interesujące nagrody rzeczowe. Atrakcji będzie wiele i z pewnością każdy poczuje tę wyjątkową dożynkową atmosferę.
Dożynki to jedne z największych imprez w każdej gminie przyciągające tysiące osób. W tym roku wszystko było inaczej. A całe wydarzenia miały wyjątkowo skromną oprawę. Było zdecydowanie krócej, skromniej i mniej hucznie. Reżim sanitarny narzucony przez trwającą epidemię spowodował znaczne ograniczenia w uroczystościach. Odwołano festyny i koncerty.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie zaprasza na Kiermasz książek przeczytanych, który odbędzie się 17 – 18 września br. w godz. 9:00-17:00 w Bibliotece głównej (ul. Kościuszki 9), wejście z tyłu budynku.
Wraz z rokiem szkolnym – 1 września – rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020 i trwać będzie do 30 listopada br. Dane zbierane są według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
14 drużyn wzięło udział w XX Regionalnym Marszu na orientację „Borowska Góra 2020”, organizowanym przez Regionalne Towarzystwo Społeczno Kulturalne „ERSKA”. Z jubileuszową edycją przedsięwzięcia najlepiej poradziła sobie drużyna „Leniwce” z Kleszczowa. Nagrody wręczyła m.in. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie przedstawia sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19 w powiecie bełchatowskim. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 11.09.2020
Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.  Nabór wniosków trwa do 30 września 2020 r. - tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel wynosi 40 mln zł. O pomoc można ubiegać się w biurach powiatowych Agencji.
Powiat Bełchatowski każdego roku wspiera finansowo spółki wodne w realizacji działań melioracyjnych związanych z konserwacją i udrażnianiem rowów. Przekazane na ten cel fundusze to blisko 40 tys. zł.
Ponad 24 mln zł z funduszy UE przeznaczonych na walkę z pandemią trafi do domów społecznych w województwie łódzkim. Powiat Bełchatowski uzyskał wsparcie w kwocie ponad 423 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na dodatki do wynagrodzeń dla personelu pracującego bezpośrednio z pensjonariuszami.