Czwartek 18 stycznia 2018

Aktualności

Regionalne Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Bełchatowie organizuje Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Wydarzenie odbędzie się po raz osiemnasty w historii naszego powiatu. W jego przygotowaniu pomaga bełchatowskie starostwo i patron honorowy, starosta Waldemar Wyczachowski.
Bełchatowskie starostwo przygotowuje kolejny wyjazd młodzieży do Frankfurtu nad Odrą, gdzie będzie ona odbywać praktyki zawodowe. Osoby, które jako opiekunowie uczniów, chciałyby spędzić w Niemczech 3 tygodnie w marcu, mogą składać swoje aplikacje do 8 lutego.
Po raz kolejny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zaprosił gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski do udziału w konkursie filmowym „Od ignoranta do eleganta”. Krótkometrażowe filmy, które zostaną zgłoszone do tego konkursu, mają promować wśród młodzieży zasady dobrego wychowania, a także kształtować kulturę osobistą i kulturę języka.
Różnorodność branż - od producentów artykułów spożywczych przez agencje poligraficzną oraz interaktywną po firmy specjalizujące się w budownictwie przemysłowym - charakteryzuje grono przedsiębiorstw, które zgłosiły się do konkursu „Firma na medal”. Rywalizację rozstrzygnie kapituła, której przewodniczy starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
Jeżeli chcesz zrealizować w 2018 roku polsko-litewski projekt młodzieżowy, Polsko-Ukraiński Fundusz Wymiany Młodzieży zaprasza do składania wniosków. W ramach tego zadania można realizować projekty takie jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konnferencję lub projekty informacyjne.
6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli.
Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników! Papież Franciszek wspomniał o Orszaku po modlitwie "Anioł Pański", a Para Prezydencka wzięła udział w Orszaku w Skoczowie.
Powiedzieć sukces, to za mało!
08-01-2018

FIRMA NA MEDAL

Jeszcze 3 dni mają przedsiębiorcy z terenu powiatu bełchatowskiego na zgłoszenie firm w jedenastej edycji konkursu „Firma na medal”. W bełchatowskim starostwie odbyła się konferencja prasowa poświęcona konkursowi.

- Zachęcam przedsiębiorców do uczestnictwa w naszym konkursie, to możliwość sprawdzenia potencjału swojej firmy, a przede wszystkim doskonały sposób promocji – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Sam udział w konkursie świadczy o solidności danej firmy i pokazuje, że ma odwagę pokazać swe dokumenty, które są klarowne i przejrzyste, co jest podstawą działalności na współczesnym rynku.
Filip Tarka to pierwszy urodzony w tym roku mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Waży 3500 gram, mierzy 55 cm i urodził się o godz. 11.55, 1 stycznia 2018 roku w bełchatowskim szpitalu.

Świadkami barwnego, ulicznego widowiska staną się 6 stycznia mieszkańcy Bełchatowa, a nawet całej Polski. Orszak Trzech Króli, objęty patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, odbędzie się już po raz szósty. Tegoroczne wydarzenie będzie transmitować polska telewizja publiczna.
Zabawa sylwestrowa oraz czas ją poprzedzający, to dla wielu okazja do świętowania połączonego z używaniem fajerwerków, zimnych ogni i petard. Piękne, kolorowe i głośne fetowanie nadejścia Nowego Roku może być jednocześnie niezwykle niebezpieczne – chwila nieuwagi potrafi skutkować ciężkimi urazami ciała, a nawet utratą życia. Rzecznik Praw Dziecka apeluje do dorosłych o rozsądek i odpowiedzialność.