Wtorek 09 marca 2021

079167_r2_940hh
Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR. Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.
budowa glowne
Działa już rządowa aplikacja do składania wniosków w procesie budowlanym. Serwis e-budownictwo umożliwia obywatelom i inwestorom wypełnienie i złożenie wniosków związanych z procesem budowlanym w sposób elektroniczny do właściwych urzędów. Serwis jest intuicyjny i dostosowany do potrzeb branży budowlanej. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą załatwić sprawy urzędowe online, bez wychodzenia z biura czy domu.
court-hammer-books-judgment-law-concept (2)
Potrzebujesz pomocy prawnika?
Nie radzisz sobie z zadłużeniem?
Nie możesz porozumieć się z sąsiadem?
Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić.
17
Zespół ds. transformacji obszarów górniczych województwa łódzkiego, powołany w ubiegłym roku przez Marszałka WŁ, odbył swoje drugie spotkanie, zorganizowane w formie zdalnej. Jego uczestnicy, w tym Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, zapoznali się z analizą wniosków kilkudziesięciu interesariuszy (w tym samorządów naszego powiatu), zgłoszonych do projektu Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego w grudniu 2020r.

główne
Dwunastu uczniów szkół średnich zmierzyło się w XVII Powiatowym Konkursie z Historii, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bełchatowie pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego. Młodzież popisywała się wiedzą nt. sytuacji Polski pod zaborami w latach 1795-1918. Laureaci otrzymali czeki na łączną sumę 500 zł.
Czterdzieści osób w wieku 18-29 lat, które są mieszkańcami naszego powiatu i nie pracują z powodu studiów, urlopu wychowawczego czy trudności w znalezieniu pracy ma szansę na wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Zapewnia to udział w projekcie „Firma z POWEREM”.
asw
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kilińskiego w Zelowie rozpoczyna dziś próbny egzamin dojrzałości dla uczniów klasy czwartej Technikum Mechanicznego. Sprawdzanie wiedzy z maturalnych przedmiotów potrwa – podobnie jak to będzie na „prawdziwym” egzaminie – kilka dni. Najpierw matura z języka polskiego, następnie z matematyki i j. angielskiego. Wszystkie egzaminy są pisemne.
główne
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W tym roku z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego uroczystości, w których wzięli udział przedstawiciele miasta, instytucji, szkół ograniczono jedynie do złożenia kwiatów i mszy św w Parafii NNMP przy ulicy Kościuszki. Powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wraz z Członiem Zarządu Markiem Jasińskim. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.
Centrum OPUS, jako Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej świadczy w ramach współpracy z Powiatem Bełchatowskim nieodpłatne usługi w zakresie wspierania podmiotów ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych aktywnych społecznie mieszkańców, jako realizatorów zadań publicznych realizowanych na rzecz Powiatu i zwiększania ich efektywności w aplikowaniu o środki pozabudżetowe. Doradcy OPUS dostępni są on-line i stacjonarnie.
znalezione111
Znalazłeś telefon komórkowy, słuchawki, klucze, biżuterię, pieniądze czy inny wartościowy przedmiot? Przekaż go do biura rzeczy znalezionych, które mieści się w bełchatowskim starostwie. Do biura zgłaszają się znalazcy przedmiotów, ale także mieszkańcy, którzy coś zgubili. Dzięki uczciwości mieszkańców i operatywności pracowników biura historia wielu przedmiotów zakończyła się szczęśliwie.