Wtorek 12 listopada 2019

Aktualności

W Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony był 8 listopada Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” postanowił  zorganizować spotkanie kulinarne pod hasłem „NIE DO WIARY W KUCHNI CZARY”.
Początek kolejnego roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie jest bardzo pracowity. Projekt „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” nabiera rozmachu.
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach, Polska odzyskała niepodległość. W 101 rocznicę tego wydarzenia w Bełchatowie zorganizowano szereg wydarzeń upamiętniających to wydarzenie. W uroczystościach udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń,szkół, mieszkańcy, nie zabrakło także władz powiatu, w osobach: Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, wicestarosty Jacka Bakalarczyka, członka zarządu Marka Jasińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Rybaka.

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zapraszają na koncert z okazji Dnia Seniora. Specjalnie z tej okazji władze miasta i powiatu wspólnie przygotowali dla seniorów wyjątkowy prezent. A będzie nim koncert Teresy Werner, w dniu 20 listopada w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy o godz. 18.00
35-lecie istnienia świętowała dzisiaj Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bełchatowie . Z tej okazji w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbył się koncert jubileuszowy.
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły…” – między innymi takie przyrzeczenie złożyli dzisiaj pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Janusza Głuchowskiego w Dobiecinie. Z utęsknieniem czekali oni na to najważniejsze wydarzenie u progu edukacji szkolnej.
Już od najbliższej soboty czyli 9 listopada na miłośników sportów zimowych czeka lodowisko powiatowe. W tym roku Powiatowe Centrum Sportu przygotowało dla łyżwiarzy jeszcze większą powierzchnię tafli lodu.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie zaprasza na wystawe pt. "Rzeźbienie bez dłuta".
Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kleszczowie jako jedyna podstawówka z powiatu bełchatowskiego (i jedna z 36 szkół regionu łódzkiego) została laureatem ogólnopolskiego konkursu #OSEWyzwanie. Mogły w nim uczestniczyć szkoły zgłoszone wcześniej do projektu OSE oraz do programu „mLegitymacja szkolna”. Program OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) został przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Szkoły, które uczestniczą w OSE będą mogły do 2027 roku korzystać z bezpłatnego dostępu do łącza o przepustowości minimum 100 Mb/s. Odpowiedzialny za uruchomienie OSE, a następnie utrzymanie tej sieci jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Powiat Bełchatowski, Miasto Bełchatów, ONWF (World Original Nordic Walking Federation) i Klub Sportowy NWPL (Nordic Walking Polska) wspólnie zorganizują wydarzenie sportowe jakiego jeszcze na naszym terenie nie było - Mistrzostwa Świata Nordic Walking Bełchatów 2020.