Czwartek 21 marca 2019

Aktualności

Uliczny happening, spektakl teatralny, spotkanie szkoleniowe i przybliżenie doświadczeń rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz warsztaty dla nauczycieli przygotowuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie z okazji Światowego Dnia Autyzmu. W trakcie dwóch dni wydarzenia (2 i 11 kwietnia) o autyzmie będzie się nie tylko dużo mówić, podkreśla Małgorzata Stemplewska, dyrektor SOSW. - Chcemy przypomnieć mieszkańcom, że osoby autystyczne żyją obok nas, mają swoje pragnienia i potrzeby. Ich świat jest inny i to od nas zależy, czy nas do niego zaproszą – dodaje.
Szkoły średnie, działające na terenie naszego powiatu, zapraszają młodzież z klas III gimnazjów i VIII klas szkół podstawowych na VIII Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych. To wyjątkowe spotkanie odbędzie się 1 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie. Szkoły będą zachęcać nowych, przyszłych uczniów promując swoją ofertę edukacyjną. Będzie to już ósma edycja tego przedsięwzięcia. Warto przyjść, by móc porównać oferty i znaleźć dla siebie najlepszą szkołę. Prezentacje potrwają od godz. 9 do 14.
Jeśli masz od do 18 do 24 lat, nie pracujesz, nie szkolisz się, nie uczysz i masz trudności w znalezieniu pracy, ta propozycja jest dla ciebie. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zaprasza do udziału w projekcie pt. „Od szkolenia do zatrudnienia”, który pomoże młodym ludziom m.in. uzupełnić kwalifikacje zawodowe, a nawet wykreować wizerunek dobrego kandydata na pracownika. Termin zgłoszenia się do projektu upływa 28 marca.
Dzięki systematycznemu doposażaniu pracowni dydaktycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie kolejna sala warsztatowa wzbogacona została o sprzęt służący do praktycznej nauki z zakresu diagnozowania i napraw pojazdów samochodowych.
Pod hasłem „Ratujmy radość” Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie zorganizowała dla młodzieży konferencję poświęconą, mówiąc najogólniej, sposobom na lepsze życie, wolne od stresu i zmartwień, spełnione i wartościowe. Złożyły się na nią wykłady i praktyczne warsztaty.
Trzynaście drużyn grało w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej. Powiat bełchatowski reprezentowali zawodnicy z Magdalenowa i Postękalic. Puchar ufundowany m.in. przez starostę Dorotę Pędziwiatr, patrona honorowego turnieju, wywalczyli strażacy z Wójcina w powiecie opoczyńskim.
Kilkuletnią tradycją II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie jest Tydzień Zdrowia. W tym roku odbywał się on w dniach 11–15 marca. Podczas tych kilku dni młodzież dowiadywała się, jak cennym skarbem jest nasze zdrowie i utrwalała zasady zdrowego stylu życia.
Policja, straż pożarna, a nawet wojsko, zaprezentowali swoje stoiska podczas dnia otwartego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. Nie obyło się bez pokazu musztry w wykonaniu klasy wojskowej i policyjnej, była prezentacja kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę.
W III Powiatowym Konkursie Spektakli Profilaktycznych „Rozsądni i bezpieczni”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie 14 marca wzięło udział siedem zespołów teatralnych ze szkół podstawowych. W prezentowanych spektaklach uczniowie podjęli tematykę problemów i zagrożeń dla współczesnego młodego pokolenia, jakimi są uzależnienia i nieodpowiedzialne zachowania. Przedsięwzięciu patronowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
190 tys. zł na wycieczki ekologiczne dzieci, młodzieży i dorosłych przeznaczył w tym roku samorząd powiatu bełchatowskiego. Wyjazdy rozpoczęły się w tym tygodniu, potrwają do jesieni.