• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Poniedziałek 23 lipca 2018

Aktualności

Zakończyła się właśnie rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. W szkołach samorządu powiatu bełchatowskiego dziś w południe (20 lipca) było wolnych ponad 50 miejsc, najwięcej w „Bronku” - 12. Sytuacja zmienia się jednak z godziny na godzinę. Ponad siedemset osób może już cieszyć się z bycia uczniem pierwszej klasy wybranej szkoły.
Aktywność strażaków ochotników jest wszechstronna i nie ogranicza się tylko do gaszenia pożarów i pomocy w usuwaniu skutków wypadków. Jednostki OSP włączają się lub same inicjują przedsięwzięcia kulturalne, sportowe i charytatywne. Przykładem jest OSP z Oleśnika i jej czerwcowa impreza dla milusińskich.
Dzień przed pierwszym domowym meczem ligowym nowego sezonu odbędzie się ósma edycja Pikniku Rodzinnego z PGE GKS Bełchatów połączona z Prezentacją Drużyn. Ta wyjątkowa impreza, organizowana dla kibiców i zawodników „Brunatnych” przez GKS "Bełchatów" S.A., Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” i ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów, odbędzie się w piątek 27 lipca na Placu Narutowicza. Początek zabawy o godz. 17:00.
Zespoły oldboyów i kibiców z klubów piłkarskich polskich i zagranicznych spotkały się w Zelowie na turnieju dla uczczenia pamięci Krzysztofa Surlita, byłego zawodnika m.in. Włókniarza Zelów. Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
"Wieża.Jasny dzień", polska produkcja z roku 2017, będzie pokazana w kinie Helios w Bełchatowie w czwartek, 19 lipca. Seanse o godz. 13 i 18. Bilety po 10 zł. Czwartki z polskimi filmami są częścią projektu Ministerstwa Kulturyi Dziedzictwa Narodowego pt. "Kultura dostępna".
Gryfinek, czyli maskotka Powiatu Bełchatowskiego zdobyła nagrodę publiczności podczas XII Ogólnopolskiego Zjazdu Maskotek, który odbył się w nadmorskich Rowach. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad dwadzieścia pluszaków, reprezentujących regiony i instytucje z różnych stron kraju. Imprezę organizuje cyklicznie Centrum Kultury Gminy Ustka .
Ruszyła czwarta edycja bezpłatnych badań w ramach powiatowego programu profilaktyki raka gruczołu krokowego. Program w tym roku przewiduje objęcie badaniami około 560 mężczyzn w grupie wiekowej od 50 do 75 roku życia. Zapisy w przychodni Mega – Med.
Spośród 540 tegorocznych maturzystów w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu ponad czterdziestu nie zdało egzaminu dojrzałości. Najtrudniejsza okazała się matematyka, która „pokonała” aż 38 osób. Najlepiej wypadł „Bronek”, najsłabiej „Ekonomik”. 10 lipca mija termin złożenia oświadczenia o przystąpieniu do poprawki.
Od poniedziałku, 9 lipca,  ruszają prace budowlane polegające na przebudowie budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie - dostosowaniu go do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jeszcze 160 osób może skorzystać z bezpłatnych badań fundowanych przez powiat, w ramach programu „Ekologiczny styl życia”. W tegorocznej, piątej edycji projektu łącznie może wziąć udział tysiąc osób, natomiast w poprzednich edycjach przebadało się blisko cztery tysiące mieszkańców powiatu.