• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Piątek 25 maja 2018

Aktualności

Poczęstunkiem, pokazami zawodowych umiejętności, ulotkami czy broszurami, ale przede wszystkim rozmową i uśmiechem zachęcali gimazjalistów do dalszej nauki uczniowie i nauczyciele kilku szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Placowki zaprezentowały się wspólnie w sali gimnastycznej w I LO im. W. Broniewskiego.
Taaaka ryba, którą złowiono podczas zawodów wędkarskich osób niepełnosprawnych, to płoć, która ważyła 90 gramów. Mimo, że największa w tej rywalizacji zdobycz była - obiektywnie ujmując- skromnych rozmiarów, nie wyniki sportowe były najważniejsze. Liczyła się integracja środowiska osób niepełnosprawnych, czas spędzony na świeżym powietrzu w otoczeniu zbiornika "Wawrzkowizna", wspólna zabawa. Turniejowi patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
W ciągu dwóch lat bełchatowskie starostwo umożliwiło 75 uczniom szkół ponadgimnazjalnych praktyki zawodowe w Niemczech. Wszystko w ramach projektu pn. „Europejskie kwalifikacje normą XXI wieku”, finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego. Wiedza - Edukacja - Rozwój. W marcu tego roku trzecia i ostatnia grupa młodzieży odbywała zagraniczny staż zawodowy. Podczas 21-dniowego pobytu w ośrodku IB we Frankfurcie nad Odrą młodzież zdobywała doświadczenie w gastronomii, tzw. budowlance, mechanice pojazdowej i hotelarstwie. Praktyczne zajęcia odbywały się w zakładach pracy.
Czterdzieści mieszkanek powiatu bełchatowskiego uczestniczy w nowym, bezpłatnym kursie samoobrony, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie.
Ponad 2100 porad konsumentom z terenu powiatu bełchatowskiego udzielił w 2017 roku powiatowy rzecznik konsumentów w Bełchatowie. Przy budynku bełchatowskiego starostwa przy ul. Pabianickiej 26, gdzie mieści się biuro rzecznika, odbył się briefing prasowy z udziałem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego oraz Piotra Porzeżyńskiego, powiatowego rzecznika konsumentów.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie po raz kolejny wyszło z inicjatywą zorganizowania właśnie takiej pomocy.
Serdecznie zapraszamy na VII Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbędą się 25 maja w I Liceum Ogólnokształcących w Bełchatowie.
Będzie możliwość zapoznania się ze szczegółową ofertą szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019.
Awanse, odznaczenia, medale, a przede wszystkim podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa otrzymali bełchatowscy strażacy z okazji „Dnia Strażaka”. Obchody z udziałem samorządowców, przedstawicieli służb i instytucji odbyły się tradycyjnie na placu przy komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.
W poniedziałek, 21 maja, rozpocznie się rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Kolejny rok będzie ona odbywać się drogą elektroniczną.
15 maja w Szkole Podstawowej w Domiechowicach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Działalności Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Konkurs odbywa się cyklicznie co dwa lata od roku 2008. Jego celem jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy o słudze bożej Wandzie Malczewskiej, rozwój jej kultu, umacnianie w młodym pokoleniu uniwersalnych wartości chrześcijańskich oraz patriotyzmu.