• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 28 lipca 2017

Aktualności

Medale i wyróżnienia, podziękowania i gratulacje, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wreszcie nabożeństwo i przemarsz ulicami Bełchatowa oraz wystawa nt. zamordowanych w Katyniu polskich policjantów  – tak w przededniu Święta Policji funkcjonariusze  podlegli bełchatowskiej komendzie powiatowej zaznaczyli  obecność w powiecie i uczcili swoją pracę.

Zapraszamy na ciekawą wystawę fotografii, która jest efektem pracy kilkudziesięciu fotografików profesjonalnych i amatorskich, z kraju i zagranicy, uczestniczących w VII Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych ENERGIA 2017. Warsztaty miały miejsce w czerwcu, a  21 lipca w Gigantach Mocy zaprezentowane zostaną najciekawsze zdjęcia. Przedsięwzięcie pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, wsparł finansowow budżet powiatu.
Mimo letniego przesilenia i wakacyjnego odpoczynku, powiat bełchatowski nie zwalnia tempa prowadzonej edukacji ekologicznej w terenie. 19 lipca nasi milusińscy, wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 7 zwiedzali szkółkę leśną „Borowiny”, działającą przy Nadleśnictwie Bełchatów.
Przedsiębiorcy zrzeszeni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Bełchatowie oraz członkowie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, w sumie dwadzieścia osób, przebywali dwa dni w partnerskim dla naszego powiatu Rejonie Solecznickim. Celem wyjazdu były spotkania biznesowe z tamtejszymi firmami.
Kremowa babeczka najeżona malinami, borówkami i truskawkami to prawdziwy smak lata na talerzu. Takie apetyczne zdjęcie z pewnością może wziąć udział w konkursie fotograficznym „Smaki lata”. Na zwycięzcę czeka wartościowa nagroda, czyli sprzęt elektroniczny, przydatny w domu.
Atrakcyjne nagrody, medale, loteria fantowa „Spartakus” dla uczestników IX Biegu Rekreacyjnego i Marszu Nordic Walking i ich rodzin, moc endorfiny i doskonała zabawa to wszystko działo się 25 czerwca na stadionie PCS w Bełchatowie. Głównym Organizatorem Biegu był Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów.
Do 31 sierpnia można składać w bełchatowskim starostwie wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej i edukacji ekologicznej, planowane na rok 2018. O wsparcie może wystąpić każdy mieszkaniec powiatu, jednakże największą szansę na „zielone pieniądze” mają te projekty, które efektem ekologicznym obejmą jak największy obszar czy liczbę mieszkańców. Beneficjentami dotacji są najczęściej samorządy, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe.
Nietypowe warsztaty na temat rozwoju osobowości zorganizowało stowarzyszenie Strapate Ranczo z Korczewa. Zajęcia z udziałem koni, zwane popularnie hipoterapią, zostały wsparte dotacją z budżetu powiatu. Hipoterapia jest metodą rehabilitacji, ale i leczenia  wielu  schorzeń.
W wyniku symulacji przydziałów uczniów klas trzecich gimnazjów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych utworzono 25 oddziałów klas pierwszych.12 lipca 2017 r. rozpoczął się etap rekrutacji uzupełniającej do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Pozwoli on na utworzenie klasy sportowej z piłką siatkową w II Liceum Ogólnokształcacym w Bełchatowie i klasy wielozawodowej w Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.
Blisko trzydzieści drużyn, 350 zawodników i tyleż samo kibiców zgromadziło się na zelowskim stadionie podczas piłkarskiego turnieju dla uczczenia pamięci Krzysztofa Surlita, byłego zawodnika m.in. Włókniarza Zelów i reprezentanta Polski. Organizację wydarzenia wsparł Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.