Piątek 03 lipca 2020

02-07-2020

Uwaga na burze

Uwaga na burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla powiatu bełchatowskiego. Między godz. 16.00 dnia 02.07.do godz. 23.00 prognozuje się intensywne opady deszczu oraz burze, a nawet grad. Możliwe są także silne porywy wiatru.
02-07-2020

Basen otwarty

Z rozpoczęciem wakacji Powiatowe Centrum Sportu zaprasza na basen. Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego już mogą korzystać z tej formy sportu i rekreacji. Jednak zanim wybierzecie się Państwo na basen, musicie zapoznać się z zasadami obowiązującym obecnie na pływalni, jak i na innych obiektach i zajęciach PCS.
Balkony i tarasy walczą w tym roku o tytuł tego najpiękniejszego w powiecie. W konkursie już bierze udział kilka miejsc, m.in. z osiedli Przytorze, Okrzei i Dolnośląskiego w Bełchatowie oraz miejscowości Teresin w gminie Drużbice. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 31 lipca.
Mieszkanki Gminy Rusiec, Wola Wiązowa, Kluki i Bełchatów, będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Badanie skierowane jest do pań w wieku 50- 69 lat. Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania.
Samorządy gmin, związki i porozumienia gmin, a także powiaty mogą ubiegać się o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który ogłosił konkurs grantowy pn.„Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‐2020.
Po 33 latach służby w pożarnictwie, w tym 7 lat pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, st. bryg. Wojciech Jeleń odchodzi na emeryturę. W uroczystym zakończeniu służby uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, przedstawiciele władz samorządowych, OSP, policji, nadleśnictwa, sanepidu, a także pracownicy jednostki i najbliżsi. Podziękowania za współpracę w imieniu władz powiatu bełchatowskiego przekazali wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.
Liczyła się pomysłowość, różnorodność użytych materiałów, najlepiej recyklingowych, a także wykonanie i zaprezentowanie swojej pracy na zdjęciu. Konkurs pt. „EKO STRÓJ”, zorganizowany przez Gminę Drużbice i bełchatowskie starostwo, miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Użycie do wykonania prac surowców wtórnych uczy, jak można pożytecznie wykorzystać to, co wydaje się już niepotrzebne i bezużyteczne.
Fundacja Rozwoju Gminy Zelów przyjmuje od przedsiębiorców z terenu łódzkiego, których działalność ucierpiała na skutek pandemii, wnioski o udzielenie pożyczki z oprocentowaniem O%. Pożyczki Płynnościowe POIR są elementem tzw. Tarczy Antykryzysowej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.frgz.pl. W przypadku niemożności skorzystania z pożyczek, FRGZ zaprasza do skorzystania z pożyczek JEREMIE2, pożyczek obrotowo-inwestycyjnych i obrotowych. Informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerami 606 917 070, 665 945 800.
Gminy i Powiaty otrzymają dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji. TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta jest w skali całego kraju ok. 6 miliardów złotych. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów-bez zbędnej biurokracji. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od planowanych przez gminy i powiat inwestycji.
 Zakończył się rok szkolny 2019/2020, pełen zawirowań, niepewności i trudności. Z pewnością ten rok szkolny na długo zostanie zapamiętany przez uczniów. Epidemia koronawirusa doprowadziła do sytuacji, w której żadna ze szkół nie zorganizowała uroczystych akademii podsumowujących mijający rok szkolny. O formie odebrania przez uczniów  świadectw decydowali dyrektorzy szkół.