• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Środa 21 listopada 2018

Aktualności

Zdjęciami i filmem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie udokumentował uroczystość z okazji tegorocznego Dnia Niepodległości.
Dla dwudziestu niepełnosprawnych uczniów zajęcia dodatkowe i praktyki zawodowe z wynagrodzeniem, a dla dwunastu oligofrenopedagogów kursy nowych kompetencji lub studia podyplomowe oferuje powiatowy projekt pt. „Zawodowo damy radę!”. Zrealizuje go Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Trwa nabór chętnych. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Powiatowy Dzień Seniora uczcili członkowie i sympatycy Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który ma siedzibę w Bełchatowie. W zorganizowaniu uroczystego spotkania pomógł starosta Waldemar Wyczachowski, patron honorowy przedsięwzięcia.
Prawdziwe oblężenie przeżył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie 15 listopada otwierając swoje drzwi dla przyszłorocznych absolwentów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Szkoła zaprezentowała swoją ofertę organizując dla blisko 900 gości lekcje pokazowe, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i poczęstunek.
Uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu tegorocznych imprez wszystkich szkół. Relacją ze swojego patriotycznego przedsięwzięcia pochwaliło się II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie.
Wyjątkowe wydawnictwo od wyjątkowej redakcji, czyli kwartalnik pt. "Warsztatówka", powstaje w Warsztattach Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości placówka przeprowadziła ciekawą akcję. Sto egzemplarzy gazetki wysłano do stu innych WTZ w kraju. Uczestnicy WTZ  w taki sposób uczcili patriotyczny jubileusz, ale liczą także na nawiązanie kontaktów.
Wiedzą i sprawnością fizyczną popisywali się przed policjantami uczniowie podstawówek podczas powiatowych eliminacji konkursu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Zwycięzcy, Gracja Siut i Filip Murzyła, będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim rywalizacji. Imprezie, która odbyła się w Bełchatowie, patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
11 listopada o godzinie 11.11. z parkingu przy Powiatowym Centrum Sportu wystartował V. Powiatowy Rowerowy Rajd Niepodległości. Wzięło w nim udział ponad sto osób. Rowerzyści pojechali z Bełchatowa w kierunku Parzna, a następnie do Kluk. Na grobach kluckiego cmentarza wojennego 1939 roku zapalono kilkaset biało-czerwonych zniczy. Gromko odśpiewano mazurka Dąbrowskiego.
I Liceum Ogólnokształcące to najstarsza bełchatowska szkoła kończąca się egzaminem maturalnym, istniejąca już 70 lat. Joanna Zalejska, dyrektor placówki, zwróciła się za pośrednictwem lokalnych mediów do absolwentów i przyjaciół szkoły z propozycją złożenia szkole życzeń.
Mieszkańcy, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, delegacje instytucji, zakładów pracy, organizacji społecznych i politycznych, uczniowie, harcerze i kilkadziesiąt pocztów sztandarowych wzięli udział w bełchatowskiej uroczystości upamiętniającej setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej kulminacją było odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stanął w odnowionej części parku na Placu Wolności.