• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Poniedziałek 24 września 2018

Aktualności

Uroczysta Msza św. w intencji poległych podczas II wojny światowej i 79. rocznica wybuchu II wojny światowej odbyła się 23 września w Parafii NMP Królowej Polski w Klukach.
Ponad pół tysiąca zawodników, pięć pobitych rekordów Polski, rozdanych trzydzieści kompletów medali, ponad setka osób obsługi technicznej, prawie dziesięć godzin transmisji „na żywo” w Internecie – tak liczby podsumowują wydarzenie sportowe, którego 22 i 23 września organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie.
Mądrzy, zdolni, przebojowi – tacy są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat, którzy otrzymali stypendia motywacyjne Rady Powiatu. Stypendia o łącznej wysokości prawie 15 tysięcy złotych trafiły do 24 najlepszych uczniów z terenu powiatu. Symboliczne dyplomy wręczyli stypendystom na sesji Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski oraz Karol Orymus, przewodniczący Rady Powiatu.

Dwudziestu uczniów z bawarskiego landu Berchtesgaden przebywało przez kilka dni w domach swoich rówieśników ze szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego. W trakcie pobytu młodzież odwiedzała ciekawe miejsca w regionie, a także uczestniczyła we wspólnych przedsięwzięciach. Jednym z nich było posadzenie dębów na terenie Borowin.
Prawie dwa miliony sztuk plastikowych nakrętek zebrali w ciągu ośmiu miesięcy mieszkańcy powiatu w ramach akcji „Zakręcona pomoc dla Patrycji”, odbywającej się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży czterech ton nakrętek oraz zebranych na charytatywnym turnieju piłkarskim, zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny dla chorej bełchatowianki
W Festiwalu Piosenki Ekologicznej, odbywającego się w ramach tegorocznego Eko-pikniku, organizowanego przez bełchatowskie starostwo, zaprezentowało się ponad osiemdziesięciu wokalistów z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny.
W miniony weekend wszyscy mieszkańcy Łódzkiego mogli uczestniczyć w imprezie pod nazwą „Mixer Regionalny Łódzkie 2018”. To największa impreza promująca województwo łódzkie.
219 ton zebranej makulatury, 102 tysiące rozdanych sadzonek drzew i krzewów, kilkanaście tysięcy uczestników i aż 3723 uratowanych od wycięcia drzew – to liczbowe podsumowanie ośmiu dotychczasowych edycji powiatowej akcji „Drzewko za makulaturę”. 29 września rusza kolejna jednodniowa zbiórka makulatury.
Sześciometrowa przyczepa wyładowana darami – to efekt kolejnej zbiórki dla Polaków mieszkających w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dziś transport dotrze na Litwę. Zbiórka trwała od początku roku. Dzięki zaangażowaniu wielu osób prywatnych, firm i instytucji, również spoza Bełchatowa, udało się zgromadzić wiele potrzebnych rzeczy: odzieży, butów, chemii gospodarczej, artykułów szkolnych, zabawek, książek, gier. Podziałem darów na miejscu na Litwie zajmie się Wspólnota Bożego Miłosierdzia.
W powiecie bełchatowskim nie brakuje osób, które w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dokonują obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Dziś (6 września) wicestarosta bełchatowski Grzegorz Gryczka oraz Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek podziękowali kolejnym czterem osobom za wzorową postawę na spotkaniu w komendzie.