Czwartek 20 lutego 2020

Aktualności

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie odbyła się pierwsza w tym roku bezpłatna narada szkoleniowa, której organizatorami są Starosta Bełchatowski oraz Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy z zakresu dotyczącego instalacji fotowoltaicznych.
Tegoroczna, 13. już edycja konkursu dla przedsiębiorców „Firma na medal” nadal trwa. Kapituła konkursu, której przewodniczy Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, zdecydowała o przedłużeniu terminu zgłoszeń. Do 28 lutego firmy mogą przesyłać formularze konkursowe do bełchatowskiego starostwa. Zwycięzców poznamy w kwietniu.
O tegorocznych przedsięwzięciach, w których wraz z samorządem powiatu mogą uczestniczyć samorządy gmin, rozmawiano dziś (17.02) na spotkaniu włodarzy gmin i powiatu. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr podkreśliła, że siłą powiatu bełchatowskiego są jego gminy i zależy jej na jak najlepszej współpracy ze wszystkimi.
Uczniowie trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie bawili się na balu maturalnym w restauracji  "Jan".   Zatańczyli  poloneza i wznieśli toast. Podczas tegorocznej studniówki obecna była Pani Agnieszka Wasilewska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odwiedzili z okazji Walentynek podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach. Zorganizowali im zabawę taneczną i podarowali czerwone serduszka z sentencjami o miłości.

„Chroniąc rośliny - chronisz życie” (ang. Protecting Plants, Protecting life) to oficjalne hasło obchodów, które wpisuje się w główne przesłanie Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. Rok zdrowia roślin jest właśnie po to, żeby przypomnieć i wzmocnić wiedzę o tym, że rośliny także są narażone na rozmaite wirusy i choroby oraz szkodniki. Narażone są także na wzmożoną działalność człowieka, zmiany klimatu, rozmaite niekorzystne zjawiska pogodowe.
Podsumowanie praktyk zawodowych realizowanych w ramach projektu „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie”, realizowanych przy wsparciu środków unijnych zorganizowano dzisiaj w SOSW. Młodzież uczyła się florystyki, gotowania i profesjonalnej opieki nad seniorami i niepełnosprawnymi. W spotkaniu wziął udział m.in wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
W Szczercowie zorganizowano XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej Członków OSP. W wydarzeniu wzięło udział 7 drużyn.
Bełchatowskie Towarzystwo Fotofraficzne zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej fotografika z Krakowa do PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów 14.02.2020 godzina 18.00.
Są w życiu takie niepowtarzalne chwile, które są jedyne. Poczynając od dnia urodzenia, poprzez pierwszy dzień w szkole, pierwszy dzień w szkole średniej, aż do dnia Studniówki. To czas zabawy, tańca, śpiewu i pierwszego ważnego balu, którego udziałem stali się maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie.