Niedziela 28 kwietnia 2024

Aktualności

Sprawy związane z organizacją, edukacją, inwestycjami, finansami i zmianami kadrowymi kierownictwa w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Powiat Bełchatowski jest organem prowadzącym, poruszono na naradzie dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników szkolenia praktycznego z kierownictwem Starostwa Powiatowego, tj. starostą, wicestarostą, naczelnikami wydziałów edukacji, promocji i inwestycji. Spotkanie odbyło się w pierwszym dniu nowego roku szkolnego 2012/2013.
Kolejny już program „Wakacje bez nudy” organizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów dobiegł końca. Partnerami akcji były urzędy: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Urząd Gminy Bełchatów.Z oferty tegorocznych spotkań wakacyjnych skorzystało blisko 400 osób z powiatu bełchatowskiego.
Wkrótce minie termin składania kart zgłoszenia do konkursu „Moja gmina, miejscowość jest czysta 2012". Szkoły i placówki mają czas do 5 września br.
Tematykę organizacji, edukacji, inwestycji, finansów i kadr w szkołach i placówkach oświatowych Powiatu Bełchatowskiego poruszono na naradzie dyrektorów,  kierowników szkolenia praktycznego z kierownictwem Starostwa Powiatowego, tj. starostą, wicestarostą, naczelnikami wydziałów edukacji, promocji i inwestycji.
- Przyznaję, że moje pierwsze wystąpienie wiązało się z odczuwaniem emocji, ale postarałem się mieć je pod kontrolą – wspomina rozpoczęcie roku szkolnego Marek Tokarek, nowy Dyrektor ZSP nr 4. Uroczystość inauguracji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie miała historyczne znaczenie.
Stan nawierzchni drogi krajowej nr 8 na terenie powiatu bełchatowskiego jest tragiczny i przyczynia się do wielu niebezpiecznych wyoadków, w których giną ludzie - alarmuje Starosta Bełchatowski. Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zostało skierowane specjalne stanowisko w tej sprawie.
2 września br. przy pomniku na Górach Borowskich odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia, które rozegrały się tam w pierwszych dniach września 1939 roku. Obrona Gór Borowskich bywa nazywana przez historyków Polskimi Termopilami.
Powiat Bełchatowski informuje, że z początkiem roku szkolnego 2012/2013 rozpoczyna realizację projektu pn. „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”.
XXXIII Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych Energetyk 2012 przeszedł już do historii. Przez dwa dni (1-2.09.) jego uczestnicy poznawali walory turystyczne, gospodarcze i ekologiczne powiatu bełchatowskiego, ale również wykazywali się wiedzą krajoznawczą, turystyczną, geograficzną, historyczną, o zasadach udzielania pierwszej pomocy, przepisach ruchu drogowego i historii motoryzacji. Do rywalizacji zgłosiło się blisko 50 uczestników, łącznie 19 załóg.