Niedziela 28 kwietnia 2024

Aktualności

W związku z organizacją w Bełchatowie kolejnej edycji bezpłatnych szkoleń Unijnych w ramach projektu „Akademia kompetencji ICT” zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane nabywaniem wiedzy z zakresu narzędzi komunikacyjno - informatycznych, do udziału w jednym z kierunków Akademii: 1. Obsługa pakietu MS Office – Word, Excel, Power Point; 2.  ICT - kompetencje menedżerskie.
„Jesteśmy tutaj znowu i przynosimy pozdrowienia z Bad Reichenahall, gdzie zawiązała się nasza przyjaźń” – te słowa towarzyszyły wizycie w naszym powiecie niemieckiej młodzieży z partnerskiego regionu Berchtesgaden. Kilkanaście uczennic z żeńskiej szkoły w Bad Reichenahall mieszkało przez kilka dni w domach bełchatowian.
Chcesz się zaangażować społecznie, a nie wiesz jak? Wahasz się, czy założyć stowarzyszenie, fundację? Od 17 do 21 września 2012 r. Informatorium dla organizacji pozarządowych organizuje tydzień poradniczy, w czasie którego uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z zakładaniem i rejestracją organizacji.
Witold Siekierski z OSP w Zelowie, Sławomir Kołodziej z KP PSP w Bełchatowie, Marcin Świerczyński z Komisariatu Policji w Zelowie otrzymali nagrody od Starosty Bełchatowskiego za niesienie pomocy podczas akcji ratowniczo – gaśniczej w czasie  pożaru hali w Zelowie.
18-09-2012

Czym chata bogata

Powiat Bełchatowski uczestniczył w największej imprezie promocyjnej województwa łódzkiego, tj. 9. Jarmarku Województwa Łódzkiego- Mixer Regionalny 2012. Wśród wystawców reprezentujących nasz powiat znalazły się stoiska gmin Zelów, Kleszczów, Szczerców oraz miasta Bełchatowa.
Powiatowe obchody 73. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej odbyly się w Klukach (17.09.) z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, organizacji społecznych,  uczniów  i mieszkańców. Uroczystość była piękną lekcją historii i patriotyzmu.
Trzynaście dwuosobowych zespołów złożonych z uczniów drugich klas szkół podstawowych wystartowało w siódmej edycji „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”, która finał powiatowy miała miejsce 12.09. w bełchatowskiej hali widowiskowo – sportowej. Drużyny przyjechały z podstawówek z Bełchatowa, Szczercowa, Dobrzelowa, Dobiecina, Domiechowic, Kaszewic, Kociszewa, Drużbic, Ruśca i Zelowa. Starosta Bełchatowski objął tę inicjatywę patronatem honorowym oraz ufundował nagrody i słodycze dla uczestników turnieju.
Do 31 października studenci wszystkich typów publicznych i niepublicznych uczelni wyższych mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Motywacyjnego Rady Powiatu w Bełchatowie za wyniki osiągnięte w nauce w roku akademickim 2011/2012. Nadrzędnym kryterium, obok stałego zameldowania na terenie naszego powiatu,  jest uzyskanie średniej ocen 4,85 w skali 5-stopniowej lub 5,30 w skali 6-stopniowej. Warunkiem jest również nieukończenie przez studenta 26 lat w czasie trwania roku akademickiego.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłasza konkurs „EKOBELFRY”.  Do konkursu mogą przystąpić publiczne i niepubliczne: przedszkola,  szkoły podstawowe, gimnazja,  szkoły ponadgimnazjalne, zespoły szkół, szkoły specjalne, ośrodki szkolno - wychowawcze z terenu woj. łódzkiego. Pula środków przeznaczona na nagrody w Konkursie wynosi do 95.000,00 zł.
W dniu 13.09.2012r. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96 odbędzie się konferencja inaugurująca projekt  realizowany przez Powiat Bełchatowski pn. "Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu.