Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 marca 2023

Aktualności

DSC06214 (Copy)
Poznaliśmy zwycięzców XV Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Zjawiska fizyczne w obiektywie" pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
cukiernia glowne
Aleksandra Paulińska i Nadia Grzejdziak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta w Bełchatowie wygrały finał XI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2023. Wartość tego sukcesu podkreśla ranga, którą legitymuje się Expo Sweet, czyli największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej, organizowane w Warszawie od 15 lat.
IMG_9014 (Copy)
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddaliśmy cześć i honor Żołnierzom Niezłomnym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy za walkę o prawo do niepodległego, demokratycznego samostanowienia społeczeństwa polskiego, byli bezwzględnie prześladowani przez UB.
IMG_8870 (Copy)
To była wielka i radosna chwila, na którą wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy – w środę, 1 marca, oddaliśmy do użytku nowy budynek Domu Dziecka w Bełchatowie. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego powiatu i jestem przekonana, że przełoży się na bardzo wyraźną i pozytywną zmianę jakości życia dzieci, które na naszym terenie znalazły schronienie – powiedziała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr podczas uroczystego otwarcia placówki z udziałem wychowanków i kadry, kierownictwa Powiatu Bełchatowskiego oraz zaproszonych gości – przedstawicieli gmin naszego powiatu, Miasta Bełchatów i senatora Wiesława Dobkowskiego.
W minioną sobotę odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzelowie. Druhowie spotkali się w miejscowej strażnicy, by podsumować 2022 rok.
woda1
Konsumenci wody pobieranej z wodociągu w Suchcicach* mogą z ulgą odetchnąć. Jak informuje bełchatowski sanepid, w pobranych próbkach nie stwierdzono przekroczeń parametrów mikrobiologicznych. To oznacza, że woda została oceniona jako przydatna do spożycia.
IMG_8623 (Copy)
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełchatowie odbyła się Konferencja „Ratujmy Radość” połączona z ciekawymi warsztatami dla młodzieży. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Sekretarz Powiatu Katarzyna Kleska oraz wielu nauczycieli, pedagogów i uczniów wysłuchali wykładu inauguracyjnego „Zrozumieć depresję”, który wygłosiła Agnieszka Susłowicz – Filarska, psycholog i psychoterapeuta ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
329165100_651636860099772_6649610889431522101_n
Na początku tego tygodnia rozpoczęły się roboty związane z przebudową drogi powiatowej w Zdzieszulicach Górnych na prawie kilometrowym odcinku od drogi powiatowej 1931E (Bełchatów, ul. Piotrkowska) do skrzyżowania z drogą wewnętrzną.
IMG_8588 (Copy)
W czwartek, 23 lutego, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które poprowadziła przewodnicząca Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. Zespół przyjął plan pracy na ten rok i zapoznał się z informacjami m.in. o:  stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego, sytuacji epidemiologicznej i emisji pól elektromagnetycznych ze stacji bazowych telefonii komórkowej.
IMG_8546 (Copy)
W środę, 22 lutego, odbyła się LIV Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni podjęli m.in. uchwały w sprawie zmian w Budżecie Powiatu i udzielenia bonifikaty na rzecz Domu Dziecka w Bełchatowie oraz zapoznali się z informacją Starosty o działaniach podejmowanych w związku z trwającym procesem transformacji Regionu Bełchatowskiego.