Poniedziałek 09 grudnia 2019

Aktualności

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie zorganizowała „Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” realizowany w ramach wojewódzkiego projektu profilaktycznego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

W niedzielę 20 października, młodzi rugbiści z Rugby Club Bełchatów mieli okazję sprawdzić swoje siły w Młodzieżowym Turnieju Rugby pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego. Rozgrywki „jajowatą piłką” odbyły się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu.
Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Podstole gm. Drużbice podczas obchodów złotych godów. Na placu przy OSP w Podstole uroczystość rozpoczęła się mszą polową, którą celebrował ks. proboszcz parafii pw. św. Floriana Bogusław Karbownik.
Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłasza ostatni w tym roku nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie bełchatowskim (IV)" PO WER.
Dziś przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości upamiętniające księdza Jerzego odbyły się w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zorganizowali w ZSP nr 1 w Bełchatowie zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prócz teorii była też i praktyka, młodzież mogła na własnej skórze odczuć skutki dachowania.

Rusza XXIV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.
W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie odbył się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Jubileuszowa XX edycja imprezy, jak zawsze miała wyjątkową oprawę i atmosferę. Przegląd ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych jednocześnie pokazując ich nieograniczony potencjał.
Wiktoria, wychowanka Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie, mimo smutnych doświadczeń życiowych, które umieściły ją w placówce, dziś może odczuwać szczęście i radość. Dziewczyna usamodzielniła się, a w dobrym starcie w dorosłość pomogło jej wiele osób.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, to bardzo ważne wydarzenie w społeczności szkolnej. Duże przeżycie dla dzieci jak i ich rodziców. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr miała dzisiaj przyjemność gościć na ślubowaniu pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie.