Piątek 23 sierpnia 2019

Aktualności

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
09-07-2019

100 Lat Policji

W niedzielę 14 lipca na placu Narutowicza w Bełchatowie, zorganizowana zostanie uroczystość z okazji 100 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej. Prócz części oficjalnej zorganizowany zostanie także profilaktyczny rodzinny piknik. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
Liczna grupa miłośników jednośladów skorzystała z propozycji rajdu rowerowego, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie we współpracy z Załogą Rowerową Zgrzyt. Trasa liczyła 25 km.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew” oddział w Zelowie zorganizował Memoriał Krzysztofa Surlita. Patronat nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.

08-07-2019

Dni Zelowa

Dni Zelowa 2019 w fotograficznym skrócie. Święto miasta zorganizowano pod hasłem Cztery Kultury Jeden Zelów. Ideą tegorocznego święta było pokazanie bogatej kultury gminy Zelów. Na scenie wystąpili m.in. ETNA, VERBA i Patrycja Markowska
Znamy wyniki tegorocznych matur. W szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu na 512 zdających, pozytywnym wynikiem matury może pochwalić się 464 absolwentów techników i liceów.
II Warsztaty Wokalno-Muzyczne ruszają dzisiaj. Zajęcia potrwają do piątku 12 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Grocholice         i Okolice”. A patronat nad warsztatami objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
II Warsztaty Wokalno- Muzyczne ruszają dzisiaj. Zajęcia potrwają do piątku 12 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Grocholice i Okolice". A patronat nad warsztatami objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
Samorząd Województwa Łódzkiego realizując zadania z obszaru polityki senioralnej jest zaangażowany w aktywizację i integrację osób starszych. Mając na uwadze potrzeby tegoż środowiska, w 2019 roku planowane jest w trzech podregionach województwa łódzkiego (10.08 wieluński, 24.08. łowicki, 31.08. piotrkowski) przedsięwzięcie pn. „Wojewódzkie Dni Seniora 2019”.
Najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku zostały uhonorowane przez Prezydenta RP podczas uroczystej Gali Agroligi, która odbyła się 10 czerwca w Belwederze. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina – Wicemistrzowie Krajowi AgroLigii 2018 w kategorii Rolnicy