• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Aktualności

Sposobów świętowania Dnia Matki jest mnóstwo. Co roku wiele osób zastanawia się, jak tego dnia docenić tę wyjątkową kobietę w swoim życiu. Federacja Stowarzyszeń Amazonki przekonuje, że najlepszym prezentem dla mamy jest troska o jej zdrowie. Dlatego już po raz drugi organizuje ogólnopolską akcję „Badamy nie tylko mamy”. 25 maja w ponad 90 miastach Polski Amazonki będą edukować w zakresie profilaktyki raka piersi. Spacer po wiedzę, jak wykonać samobadanie piersi i kiedy zrobić badania profilaktyczne, to doskonały prezent na Dzień Matki.
441953049_845205370974468_8314172477580890245_n
Uwaga! IMGW ostrzega przed burzami, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami może spaść grad.
Ostrzeżenie dla powiatu bełchatowskiego obowiązuje od dzisiaj, 24 maja od godz. 10 do godz. 23.
sesja-13-majha-5529-1715592617
W piątek, 24 maja o godzinie 13 odbędzie się III Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W porządku obrad m.in. ocena stanu bezpieczeństwa sanitarnego w Bełchatowie, rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2024-2035 oraz uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2024 r., a także przedstawienie „Raportu o stanie Powiatu Bełchatowskiego za 2023 rok”.
budynek-glowny-gl-1673531411
W czwartek, 23 maja odbyło się posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Bełchatowie, podczas którego omówiono realizację działań zawartych w Uchwale Rady Powiatu w Bełchatowie w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków PFRON w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie bełchatowskim w 2024 r. Członkowie PSR ds. ON zapoznali się również z informacją dotyczącą pozyskiwania środków w ramach programów na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ponownie wybrali Małgorzatę Mateusiak na Przewodniczącą na kolejny rok kadencyjny. W posiedzeniu udział wzięła Wicestarosta Jolanta Pawlikowska.
rain-shower-8107683_1280
Uwaga mieszkańcy! W związku z ostrzeżeniem trzeciego stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem dla powiatu bełchatowskiego, POWIATOWE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO w Bełchatowie zaleca:
Słuchaj komunikatów pogodowych, stosuj się do poleceń służb.
Chwilowe uspokojenie pogody nie oznacza, że jest bezpiecznie.
Powiadom najbliższych o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
Nie panikuj.
IMGW ostrzega przed burzami, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami może spaść grad.
Ostrzeżenie dla powiatu bełchatowskiego obowiązuje od dzisiaj, 22 maja od godz. 12 do godz. 2 w nocy 23 maja.
Przed godz. 14 IMGW podwyższył do 3. stopień zagrożenia gwałtownymi burzami.
Ostrzeżenie meteorologiczne dostępne w załączniku.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie podpisał umowę o przyznaniu grantu z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.
445076992_844037967757875_4581015035974004299_n
W Galerii na Piętrze w Giganty Mocy do 19 lipca można oglądać wystawę fotograficzną Agnieszki Cecot "Dojrzała piękność, piękna dojrzałość". Wernisaż odbył się w miniony piątek i zgromadził liczną publiczność miłośników fotografii. Wydarzenie patronatem objął Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski.
spotkanie z wójtami-5814
Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski wraz z Wicestarostą Jolantą Pawlikowską oraz Członkiem Zarządu Markiem Jasińskim spotkali się 16 maja z włodarzami z terenu naszego powiatu. Starosta pogratulował wyboru na stanowiska i życzył owocnej kadencji: Prezydentowi Miasta Bełchatowa Patrykowi Marjanowi oraz wójtom: Gminy Bełchatów Konradowi Kocowi, Gminy Drużbice Tomaszowi Głowackiemu, Gminy Kleszczów Dariuszowi Michałkowi, Gminy Kluki Grzegorzowi Gryczce, Gminy Rusiec Damianowi Szczytowskiemu, Gminy Szczerców Krzysztofowi Kamieniakowi.
Z inicjatywy pięciu młodych fryzjerek z Bełchatowa już w najbliższy poniedziałek, 20 maja, rusza akcja pomocy osobom chorym onkologicznie „Twój włos, mój uśmiech”, którą patronatem objął Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski.