Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 marca 2023

Aktualności

IMG_9747 (Copy)
Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Bełchatowie podczas dzisiejszego posiedzenia podsumowała działalność w 2022 roku oraz pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków PFRON przyznanych na realizację zadań w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2023 roku. W imieniu Starosty Bełchatowskiego, w posiedzeniu PSR ds. ON wzięła udział Sekretarz Powiatu Katarzyna Kleska.
glowne starostwo
Od kilkunastu po kilkadziesiąt przedsięwzięć w danym obszarze zostanie zorganizowanych w tym roku przez organizacje pozarządowe, których propozycje wygrały konkurs ofert na realizację zadań publicznych w roku 2023. Wspomnianymi obszarami są kultura fizyczna, upowszechnianie tradycji narodowych, kultura, ochrona i promocja zdrowia. Najciekawsze inicjatywy otrzymają dotacje z budżetu powiatu.
IMG_9729 (Copy)
Szczególną znajomością tematyki związanej z prawem, prawami człowieka oraz z Unią Europejską musieli wykazać się uczestnicy X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
Rowerzystom polecamy najnowszą edycję mapy ścieżek i tras rowerowych na terenie powiatu bełchatowskiego, którą bełchatowskie starostwo wydało jesienią ub.roku. Powiatowy przewodnik rowerowy dostępny jest bezpłatnie w Zespole ds. Promocji (ul. Pabianicka 17/19, I p.) oraz w Powiatowym Centrum Sportu (ul. Czapliniecka 96).
DSC_0570 (1)
Druhny i druhowie z OSP Ludwików i OSP Podwody spotkali się w sobotę, 11 marca, w swoich jednostkach, by podsumować działalność w 2022 roku.
glowne
Trzy szkoły z Bełchatowa i jedna ze Szczercowa wystawiły swoje reprezentacje do XXI Powiatowego Konkursu Biologicznego. Uczniowie szkół ponadpodstawowych spotkali się w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie rozwiązywali test wiedzy na temat żywych organizmów, procesów życiowych, świata roślin i świata zwierząt.
glowne1
Chwile wzruszenia, ale przede wszystkim ogromny stres i najwyższa koncentracja towarzyszyły Nadii Grzejdziak i Aleksandrze Paulińskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie podczas XI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2023 pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nasze uczennice wygrały tę rywalizację! Mistrzynie wraz z opiekunem Beatą Duralską i dyrektorem szkoły Irminą Wojciechowską były gośćmi Starosty Bełchatowskiego, Doroty Pędziwiatr.
agresja
Organizowane aktualnie w powiatowych szkołach spotkania uczniów i rodziców z udziałem pedagogów i policjantów to reakcja na zdarzenie przemocy, której ofiarą był jeden z uczniów. - Sprawie związanej z uczniami dwóch naszych szkół poświęcamy bardzo wiele uwagi. Chodzi nie tylko o jej dogłębne zbadanie, wyjaśnienie przyczyn i okoliczności, ale także udzielenie wsparcia młodzieży i rodzicom – mówi starosta Dorota Pędziwiatr.
Fotoreportaż ze studniówek, relacje z konkursów i inicjatyw pod patronatem Starosty Bełchatowskiego, opis ciekawych akcji w powiatowych szkołach, ponadto listę zaplanowanych na rok bieżący inwestycji na powiatowych drogach znajdziecie w pierwszym w tym roku wydaniu biuletynu Powiatu Bełchatowskiego. Jest coś jeszcze – podsumowanie roku minionego przez pryzmat najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dla samorządu powiatu. „Echo” nr 1 w wersji elektronicznej znajduje się tutaj, a w wersji papierowej w kilku bełchatowskich marketach, urzędach i instytucjach.
paszporty glowne
Terenowy Punkt Paszportowy w Bełchatowie działa już ponad miesiąc. Z możliwości wyrobienia dokumentu mieszkańcy korzystają bardzo chętnie, o czym świadczy liczba załatwionych spraw. Dotychczas złożono 1300 wniosków, a pół tysiąca osób już odebrało dokument. Dziennie zgłasza się około 120 mieszkańców.