Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Aktualności

glowne
Godną pochwały inicjatywę zrealizowali podopieczni Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie, którzy praktyczne umiejętności budowlane postanowili wykorzystać nie w pracowniach CKZ, a w pozaszkolnej rzeczywistości. Młodzież utworzyła uczniowską brygadę remontową (UBR) i w swoim wolnym czasie po lekcjach wykonała szereg prac remontowych w mieszkaniu rodziny z trojgiem dzieci oraz lokalu, w którym mieszka wychowanka domu dziecka.
IMG_8390 (Copy)
W sobotę, 18 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Postępkalice za 2022 rok, podczas którego udzielono min. absolutorium dla zarządu jednostki.
IMG_8357 (Copy)
To był ważny wieczór dla jednostki Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie-Grocholicach. W sobotę, 18 lutego, strażacy spotkali się na zebraniu sprawozdawczym połączonym z uroczystym włączeniem jednostki (decyzją Komendanta Głównego PSP) do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Krystyny Stępczyńskiej, wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie, cenionego nauczyciela i pedagoga, społecznika, radnej Rady Miasta Bełchatowa. Wyrazy szczerego współczucia i wsparcia rodzinie, w tym synowi Dariuszowi Stępczyńskiemu, Prezesowi Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo- Technologicznego w Bełchatowie, a także bliskim i przyjaciołom śp. Krystyny Stępczyńskiej składa Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
wiatr
Dyżurny synoptyk ostrzega o silnym wietrze z południowego zachodu i zachodu, który wystąpi dziś w nocy (ok. godz.21) i powieje do rana. Średnia prędkość wiatru wyniesie do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, lokalnie do 100 km/h. Komunikat dotyczy jedenastu powiatów w Łódzkiem, w tym bełchatowskiego.
IMG_8226 (Copy)
Najpiękniejsze słowa o ponadczasowej wartości, jaką jest miłość wybrzmiały dzisiaj w II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie podczas XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Miłość mi wszystko wyjaśniła…” pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
woda
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie, adresowany do konsumentów wody z wodociągu Suchcice.
glowne geodezja
Starosta Bełchatowski ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko Kierownika Referatu ds. Katastru Nieruchomości w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie. Termin składania przez kandydatów dokumentacji upływa 27 lutego br.
IMG_8000 (Copy)
W środę, 15 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawoych nr 1 w Bełchatowie odbył się event promujący zdrowie pod honorowym patronatem Strasoty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
331234113_713301343621948_7954723185920104388_n (Copy)
Nieprzeciętną znajomością języka niemieckiego i wiedzą o krajach niemieckojęzycznych wykazali się uczestnicy XXI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Landeskunde” pod patronatem Starosty Bełchatowskiego.