• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

konkurs chemiczny-6666-1
I Powiatowy Konkurs „Chemiczne Potyczki”, pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
transformacja_slider_850x330 px
Zakończyło się głosowanie w konkursie „Nakręć się na transformację”, w którym młodzież miała za zadanie nakręcić krótki film na temat tego, jak może wyglądać przyszłość Bełchatowa w 2050 roku, na czym polega proces sprawiedliwej transformacji regionu bełchatowskiego, jaki wpływ na nasz region będzie miała nowa technologia i sztuczna inteligencja oraz jakie zawody pojawią się w przyszłości. Do konkursu wpłynęło 11 filmów od uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Jury wybrało trzy spośród nich, a w drugim etapie internauci głosowali na profilu Powiatu Bełchatowskiego na Facebook'u na najlepsze ich zdaniem filmy.
konkurs ziemie polskie 1764-1815-6156-13
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Ziemie polskie w latach 1764 – 1815”, który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
computer-1185626_1920
W dniu 12 marca 2024 r. Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął uchwały w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych organizacjom pozarządowym w 2024 roku w zakresie:
Zarząd Powiatu informuje, że w dniu 7.03.2024 r. wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Bełchatowie oferta Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego z/s w Bełchatowie na realizację zadania publicznego z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn.: „Współorganizacja obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej”.
konkurs żołnierze wyklęci-5862-27
W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie rozstrzygnięto dzisiaj IX Turniej Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
IMG_1111
W niedzielny wieczór, w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbył się jubileuszowy koncert zespołu Arkadiusz Załęczny & Sounding Strings, który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
729x308
Ogłoszenie o naborze nr 2/2024 na wolne samodzielne stanowisko pracy ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w wymiarze 0,5 etatu w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie.